Субота, 27 Квітня, 2024

Набережна Дніпра 

Іноді Україна вражає своїми рекордами. Візьмемо, наприклад, найцікавішу пам’ятку Дніпра — набережну, яку засвідчують найдовшою в Європі. Насправді, це дуже очевидно, оскільки це одне з найпопулярніших і улюблених місць для прогулянок і відпочинку місцевих жителів і гостей міста, адже тут є все: від привабливих краєвидів до надзвичайних фонтанів. Все це дарує незабутні спогади та фантастичні враження. Далі на dnepr-future.

Історія створення набережної Дніпра

Історія створення набережної була розпочата в п’ятдесятих роках минулого століття. До цього прибережна частина Дніпра не забудовувалася. Крім того, Правобережна Дніпровська набережна досить цікава тим, що має багату історію, яка створювалася протягом століття. Варто також зазначити, що в будівництві важливу роль відіграли дві людини: Борис Мільман, керівник тресту “Дніпроспецбуд” – головний ідеолог і реалізатор проєкту, та Володимир Зуєв – видатний архітектор, автор цього архітектурного рішення.

Вже у 2005–2007 роках Дніпровську набережну в місті Дніпро було повністю реконструйовано: на заміну старого асфальтного покриття поклали нову тротуарну плитку, встановили нове сучасне освітлення та відремонтували проїжджу частину. А щоб захистити берег від розмиву дощовими водами, з металургійних відходів збудували дамбу, що є досить неординарним вирішенням проблеми.

Зараз же це справжня окраса і гордість міста.

Особливості 

Набережна умовно поділяється на три частини:

  • Заводська набережна;
  • Січеславська (Центральна) набережна;
  • Набережна Перемоги.

На набережній розташовані найдовші та найвищі будівлі міста. Це “китайка” (її, наприклад, можна зіставити з Великою китайською стіною, адже сама будівля зовні нагадує її) і 28-поверхові вежі-близнюки, з яких відкривається вид на центр міста.

Мерефо-Херсонський міст, який перетинає набережну, є найбільшим арочним мостом Європи, що має криволінійну структуру. Як унікальна інженерна споруда, Мерефо-Херсонський залізничний міст занесено до реєстру пам’яток архітектури України.

Цікавим фактом є також те, що на набережній встановлені пам’ятники на честь воїнів, полеглих в Афганістані, організатора десантних військ Василя Маргелова, героїв-підпільників Миколи Сташкова та Захара Дем’янченка. Пізніше на місці форсування Дніпра 1943 року бійцям 152-ї стрілецької дивізії біля житлового масиву Черевий камінь було встановлено пам’ятник.

Також на набережній Дніпра є улюблені жителями місця та пам’ятки. А їх багато. Візьмемо, наприклад, “Сімейну лавку”, яка прикрашена кованими фігурками, або “Лавку закоханих” і “Дерево щастя”, які встановили напередодні свята Дня міста у вересні 2008 року. Романтичний шедевр, виготовлений з металу, подарували мешканцям міста місцеві ковалі. Лавка та дерево стали справжнім символом любові для всіх місцевих обивателів, а також для всіх гостей, які туди завітали. Тому стає цілком очевидним, що саме тут кожен бажає влаштувати побачення зі своєю другою половинкою, а той факт, що закохані залишають тут замки щастя, лише підтверджує цей факт і робить це місце по-своєму особливим для кожного з нас.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.