Четвер, 25 Квітня, 2024

У Новоолександрівці розкопують стародавнє кладовище: що виявили археологи

Дніпропетровщина продовжує дивувати любителів загадкових і містичних місць. Не так давно в Новоолександрівці розкопали восьмиметровий курган – стародавнє кладовище, якому приблизно 5,5 тисячі років. Виявляється, на цій території проводилось захоронення бронзового століття, пише dnepr-future.com.ua.

Досвідчений археолог Володимир розповів, що під час розкопок потрібно бути гранично уважним, щоб не зіпсувати частини знахідок. Саме тому фахівці витрачають на цей процес чимало часу, потроху зрізуючи шари грунту. Про це йдеться в сюжеті 34 каналу.

Наприклад, якщо під час робіт ви виявили скелет і з необережності його зачепили, то антропологам складно буде визначити, зокрема, обряд поховання людини. Адже тлінні останки можуть бути позначені певними різнокольоровими символами.

Розкопки тут стартували трохи менше місяця тому. Однією могилою археологи не обмежаться, адже їх близько десяти штук. Місцеві жителі про це прекрасно знають, проте цей процес їх однаково насторожує. Пішли чутки, що на даному місці хочуть побудувати сучасні котеджі, які ну ніяк не вписуються в плани селян. Щоб уникнути наклепу, археологи проводять екскурсії – першими відвідали стародавнє кладовище школярі. За такий короткий час вони дізналися багато чого цікавого.

З артефактів у кургані виявили горщики, намисто з іклів тваринних і пташиних кісток. Крім того, археологи наткнулися на кілька поховань епохи раннього і середнього бронзового століття. Всі знахідки повезуть для аналізу в Німеччину, щоб визначити, як харчувалися люди тих часів, що дозволить розширити уявлення про побут і повсякденне життя, а також причину їхньої загибелі.

Розкопки в Новоолександрівці будуть проводитися ще приблизно близько двох тижнів, після чого на цьому місці планують побудувати музей під відкритим небом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.