Середа, 29 Травня, 2024

Що сталося з вулицею Короленка?

Кілька місяців тому одну з центральних вулиць міста – вулицю Короленка, було закрито на ремонтні роботи, розповідає “dnepr-future.com.ua“.

Доля дерев

Було перекрикрито рух, зруйновано асфальне покриття, демонтовано підземні магістральні труби. Найважливіше – було знищено не один десяток дерев, що прикрашали вулицю та зберігали городян від палючого сонця влітку. Еко-активісти провели акцію, розвісивши на деревах акти о незаконності їх вирубування, але зелені насадження все ж таки було знищено.

Що змінили?

Треба відмітити, що у мера Філатова вбачається фобія дерев, судячи з його “реконструкцій” міста, він воліє переробити усі дерева на їх карликові пародії, або взагалі замінити блюзнірськими металевими деревами, як на вулиці Короленка.

Тепер, замість дерев, що так заважали меру та його урбаністиці, рясніють кількаметрові металеві сваї на зразок берлінських площ: багато граніту, ніякої зелені, словом – кам’яні джунглі. Джунглі ці прикрашені кам’яними та іржавими лавками, після сидіння на яких вимальовується живописна пляма на одягу городянина, що сів перепочити.

А добрі новини є? 

Звісно, не без гарних новин – на вулиці встановили інтерактивний холст: на ньому можна грати музику, малювати, створювати 3D моделі. Його автором став Микола Каблука. Та сама “берлінізація” спіткала й площу перед парком імені Тараса Шевченка, та вулицю, що стала продовженням Катеринославського бульвару. Бажаний результат перебудови вулиці Короленка можна побачити на зображеннях проекту в інтернеті. Там присутні нові елементи декору, освітлення та перероблений фасад “Дому Побуту”, але останнє здається примарною обіцянкою.

“Під ковром”

Аналізуючи усе, можна побачити, що всі залишаються у виграші. Мер демонструє зміни у місті, а необхідна компанія ці зміни реалізовує, звичайно, за кошти міського бюджету. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.