Середа, 29 Травня, 2024

В громадському транспорті Дніпра з’явилася можливість оплати QR-кодом

В маршрутках Дніпра відтепер з’явилась можливість оплати проїзду через онлайн-банк. Вже кілька років така функція доступна в трамваях та тролейбусах, а з цього року її вводять і на автобусні маршрути, пише dnepr-future.com.ua.

Більшість містян підтримують введену можливість, адже відтепер не потрібно слідкувати за наявністю необхідної готівки в гаманці та не завжди вдається знайти банкомат. Ще одними з позитивних явищ є поступова відмова від готівки та зменшення навантаження на роботу кондуктора громадського транспорту. 

Але не всім категоріям пасажирів це до вподоби: люди похилого віку не в змозі оволодіти навичками користування додатком, до якого потрібно заходити за реєстрацією QR-кодом. Більшість людей старшого віку віддають перевагу оплаті проїзду саме готівкою з додатковою комунікацією із кондуктором.

Перевірку сплати проїзду здійснює кондуктор, оглянувши транзакцію переведення в додатку пасажира, який потрібно компостувати. Нагадаємо, що за безквитковий проїзд в громадському транспорті накладається штраф в 20-кратному розмірі від вартості проїзду (а це 300 гривень!). Оплата онлайн-квитка через QR-код відбувається лише за додатком “Приват24”, але у самому застосунку є можливість додавати карти й інших банків.

Джерело фото: https://opentv.media/

Правила проведення платежу 

Провідний фахівець КП “Дніпровський електротранспорт” Нікіта Керенцев розлого пояснив про порядок оплати за допомогою QR-коду: пасажир заходить у салон, відкриває свій застосунок у “Приват24” та сканує QR-код, який розміщено в декількох місцях по всьому салону. Після оплати проїзду потрібно обов’язково компостувати – з цієї миті час дії квитка складає 1 година. 

Для охочих проїхатись безкоштовно є погані новини: обдурити систему не вдасться, адже кожен комунальний автобус має свій бортовий номер – це чотири цифри, які має кожен транспорт. На екрані користувача відобразиться даний бортовий номер автобуса, в якому було придбано квиток. Саме цей момент допомагає кондуктору, водію або контролеру відрізнити дату поїздки та чи саме в даному транспортному засобі було придбано квиток.

По яким маршрутам Дніпра введено безготівкову оплату?

Безготівковий розрахунок ввели на 39 комунальних автобусах. На балансі міста вони з’явились після ракетного удару по приватному автотранспортному підприємству в Дніпрі. Тоді допомогу у вигляді нових автобусів надали Київ, Рівне та Вінниця. Комунальні автобуси курсують по маршруту 101К, 32К, 75К та 109К.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.