Субота, 4 Травня, 2024

У Дніпрі демонтували пам’ятник Михайлу Ломоносову

Демонтаж пам’ятника Михайла Ломоносова не був простим: він високий та зроблений із суцільної бронзи, вага його сягає приблизно 30 тонн. Напередодні основного демонтажу були виконані роботи по випилюванню більшості деталей. Під час основних робіт постамент легко зрушив з місця, але потім виникли труднощі. Кілька разів працівники комунальних служб намагались вкласти Ломоносова в горизонтальне положення, але він відчайдушно не хотів підкорюватись, рівнесенько стоячи на своїй прямокутній підставці. Далі на dnepr-future.

Пам`ятник Ломоносова простояв на цьому місці приблизно 50 років, замінивши собою пам’ятник Катерині II, що загадково зник під час фашистської окупації нашого міста, тодішнього Дніпропетровська.

Здебільшого містяни демонтаж ухвалюють рішення про демонтаж. Так, переважна більшість не розуміють, яке відношення має Михайло Ломоносов до міста Дніпра, якщо він представник Російської імперії.

Заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко наголосив, що ми не повинні забувати: саме Михайло Ломоносов першим почав використовувати назву української мови, як російсько-польської та завжди підкреслював важливість російського народу над всіма іншими народами.

Думка істориків

Історики додають, в радянській системі ідеологічного впливу Михайло Ломоносов мав великого значення – з ним пов’язують початок розвитку російської науки. Але всі знання, якими так пишаються росіяни, він здобув у західній Європі.

Кандидатка історичних наук Катерина Грищенко зазначила, що росіяни майстри підроблювати документи і творити з людини, особливо з померлої, ту форму, яка їм потрібна для конкретних сьогоднішніх задач. Ініціатива встановлення саме Ломоносова – це дещо провінційне бажання відповідати високим нормам науки у розумінні не науковців, а бюрократів на місцях.

Демонтаж пам`ятника Ломоносову. Джерело фото: jenyatravels.com/ru

Пам’ятник Ломоносову, як і інші сім російсько-радянських відправляється на територію одного з комунальних підприємств міста. Подальшу долю цих пам`яток буде вирішувати міська влада.

Чому було прийнято рішення щодо встановлення пам’ятника Михайлу Ломоносову в тодішньому Дніпропетровську?

Михайло Ломоносов ніколи не був в Катеринославі. Більш того, він помер за 10 років до його заснування. Тим не менш, пам`ятник Ломоносову встановили практично у центрі міста, біля Дніпровської політехніки. Михайло Ломоносов вивчав багато наук і безперечно був в них експертом. 

Так, в Дніпропетровську його пам`ятник було поставлено завдяки внеску у розвиток горної справи. Колектив Горного інституту подав клопотання про встановлення пам`ятник Михайлу Ломоносову біля своєї альма-матер. 25 червня 1971 року відбулось урочисте відкриття. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.