Понеділок, 27 Травня, 2024

У центрі Дніпра з’явився мурал на честь відомої ізраїльської поетеси

У самому центрі Дніпра, на вулиці Барикадній, будинок 8 на фасаді будівлі з’явився новий малюнок – мурал, на честь популярної ізраїльської поетеси Зельди Шнеєрсон-Мішковські. Малюнок починали наносити ще у липні, а зараз його доповнили. Ізраїльська поетеса народилася в Єкатеринбурзі, стара назва міста Дніпро, пише dnepr-future.com.ua.

Як прокоментували у прес-службі міської ради, поява мурала є символом продовження розвитку дружніх відносин Дніпра з містом-побратимом в Ізраїлі – Герцлієм. Над створенням муралу працювали: діти, студенти, представники дипломатичних структур та міськради. У результаті на муралі з’явилися місто Дніпро та Герцлія.

Автором ескізу став митець, родом із Одеси, Олексій Шкурат. Як зізнався сам художник, перед ним було поставлене завдання розробити малюнок таким чином, щоб його розмалював кожен охочий. Для цього завдання була підготовлена ​​стіна і спочатку позначені контури. На нанесення малюнку пішло близько 40 літрів фарби.

Нагадаємо, мурал на честь ізраїльської поетеси, письменниці та педагога Зельди Шнеєрсон-Мішковскі був відкритий 22 липня по вулиці Барикадній, 8. Вона народилася в Катеринославі у 1914 року, а до себе на батьківщину повернулася 1925 року. Велику популярність Зельда набула вже в більш зрілому віці. Перша книга, збірка віршів «Пнай» («Дозвілля») була випущена в 1967 році.

У 1978 році – удостоєна премії у галузі літератури ім. Бялік. Також було удостоєно премії від прем’єр-міністра Ізраїлю з літератури.

Померла поетеса в Ізраїлі 30 квітня 1984 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.