Четвер, 19 Вересня, 2024

Дніпровська світлова інсталяція перемогла у міжнародному конкурсі

Дніпровські світлові об’єкти потрапили у список переможців міжнародного конкурсу світлового дизайну LIT Lighting Design Awards. Нагорода була створена для визнання зусиль талановитих дизайнерів освітлення по всьому світу. Дніпровські об’єкти змагались зі світловими інсталяціями з таких країн як Китай, Японія, Італія, Германія, Великобританія, США, Канада, Австралія та інші. Більше на сайті dnepr-future.com.ua.

Лауреатами стали одразу 2 об’єкти з Дніпра:

  • Бізнес-центр Медісон переміг у категорії  Exterior Architectural Illumination.Провідний дизайнер – Микола Каблука.

Бізнес-центр Медісон – це реконструйована будівля в центрі Дніпра. Архітектурна концепція заснована на поєднанні історичної частини фасаду та сучасної скляної. Зберігши старий цегляний фасад, будівлю розширили за допомогою лаконічної скляної прибудови. За допомогою світла архітектори розкрили цегляну текстуру та дзеркальну швидкоплинність скла. Вся підсвітка виконана в єдиній теплій колірній температурі. При цьому для різних типів фасадів спеціалісти вибрали різне освітлення: суцільний скляний фасад малюється тонкими світловими променями, які підкреслюють вертикалі, а цегляний фрагмент висвітлюється лампами з ширшою оптикою, заливаючи світлом цілі елементи стіни. Цегла підкреслюється теплим блискучим світлом. Світло не приховує всі тріщини старого фасаду, а навпаки, підкреслює його історію.

  • Постіндустріальна арт-інсталяція Dnipro Light Flowers у категорії  Light Art Project. Провідний дизайнер – Микола Каблука.

Дизайнери розробили концепцію та впровадили масштабну постіндустріальну установку. Світло та лазери перетворили занедбані заводські димарі на блискучі квіти як символ нової стратегії переходу Дніпра від індустріального центру до високотехнологічного міста.

Було відновлено та підключено 5 димарів заводу; пізніше їх кількість зросте до 13. Труби охоплюють лампи 2500 пікселів, а зверху встановлені лазери потужністю 60 Вт. Їх колірну шкалу та динаміку можна запрограмувати залежно від подій і свят. Світло, лазери та звук на обладнаних спостережних платформах запускаються одночасно в режимі реального часу за допомогою складного програмного забезпечення, яке розробили для бездротової синхронізації через річку. Ця художня інсталяція стала туристичною визначною пам’яткою. Щовечора це дивовижне світло пікселів радує око жителів міста. Двічі на тиждень вмикаються лазери й звук і приваблюють туристів до Дніпра. Також компанія створила додаток, за допомогою якого кожен може здійснити індивідуальний запуск лазерної квітки, якщо пожертвує до благодійного фонду, відсканувавши QR-код.

Окрім Дніпра до списку переможців потрапили ще два українські об’єкти:

  • Символічна синагога та молитовне місце у Києві. Категорія – Winners in Exterior Architectural Illumination, провідний дизайнер – Микола Каблука.
  • Житловий комплекс Saga City Space у Києві. Категорія – Winners in Heritage Lighting, провідний дизайнер – Микола Каблука.

Дизайном усіх українських об’єктів займались Expolight – освітлювальна компанія з 19-річним досвідом роботи у сфері освітлення в Україні та закордоном.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.