Останнім часом мультиварки набули популярності. Можна почути, що цей диво-прилад на кшталт казкового горщика, що працює за командою: «Горщик, вари!». Так працює реклама. У нашій статті ми розповімо про переваги мультиварки та причини, через які треба нею обзавестися, пояснимо, як вибрати відповідну модель.
Навіщо потрібна мультиварка
Прилад складається з ємності з кришкою, що герметично закривається, у яку поміщається спеціальна каструля. На корпусі є панель управління, за допомогою якої можна задавати режими й час приготування. За роботу пристрою відповідає вбудований мікропроцесор.
Моделі мультиварок відрізняються між собою набором програм, хоча є базові функції, які виконує будь-який пристрій.
Стандартний набір «опцій» середньостатистичної мультиварки:
- тушкування – нагрівання продуктів до кипіння з подальшим томлінням, режим можна застосовувати для приготування перших страв;
- каша – режим для приготування каш із круп нетривалого варіння (рис, гречка, пшоно);
- випічка – за допомогою опції можна приготувати кекс, шарлотку й навіть спекти хліб;
- розігрів – можна підігрівати остиглу їжу або підтримувати постійну температуру страв;
- підсмажування – продукти в мультиварках не пригорають завдяки спеціальному покриттю чаші.
П’ять причин, щоб замовити мультиварку в Україні:
- Приготування страв не потребує постійної участі людини. Вам не потрібно помішувати або змінювати інтенсивність нагрівання – якщо правильно вибрати режим, мультиварка все зробить сама.
- У магазинах є прилади з розширеним функціоналом. Такі мультиварки замінюють пароварку, скороварку, рисоварку тощо.
- Страви, приготовані в мультиварці, корисні, оскільки в процесі обробки не використовуються жири та олія. Чаша має спеціальне покриття, до якого нічого не пригорає. Особливості термічної обробки дають змогу зберігати корисні властивості овочів та інших продуктів харчування.
- З мультиваркою можна харчуватися різноманітніше. Водночас не доведеться освоювати нові рецепти, можна змінювати режими обробки одних і тих самих продуктів, і їхні смакові якості будуть різними.
- Впоратися з мультиваркою може навіть дитина молодшого шкільного віку. Прилад досить простий і безпечний.
Поради щодо вибору
Під час купівлі потрібно звернути увагу на такі характеристики:
- Місткість чаші. Купуйте прилад, у якому можна готувати на всю сім’ю.
- Потужність виробу. Шукайте золоту середину (1000-1500 Вт), оскільки малопотужні агрегати готують повільно, а надто потужні можуть витрачати невиправдано багато енергії.
- Комплектація. У наборі можуть йти різні допоміжні пристосування: кошики для приготування на пару, сіточки для фритюру, знімні решітки, ложечки зі спеціального матеріалу, щипці тощо. Усі ці аксесуари підвищують вартість приладу. Якщо вам вони не потрібні, купуйте модель без надмірностей.
Купуйте техніку в перевірених продавців. Краще зупинити вибір на брендах із хорошою репутацією.