Неділя, 26 Травня, 2024

Чергове знесення готелю “Парус”

3 лютого, Борис Філатов повідомив про поновлення авторської рубрики у Фейсбук “Хороші новини від мера”. Перша подія, яку міський голова поспішив висвітлити у цих рамках — знесення “символу застою” у місті. Так Філатов відгукнувся про недобудований готель “Парус”, розташований прямо біля підніжжя річки. Далі на dnepr-future.

Що з тобою було: коротка історія готелю

Проект унікального готелю на березі Дніпра виник ще на початку 70-х років. Будівництво будівлі почалося швидко та просувалося досить активно. “Парус” мав стати новим місцем для прийняття учасників партійних зборів. Планувалося, що висота будівлі становитиме майже 115 метрів, а готель прийматиме високопосадовців та гостей з усього СРСР.

Як ми можемо спостерігати сьогодні, будівля навряд чи схожа на житлове приміщення. Справа в тому, що на той час для будівництва було потрібно близько 25 мільйонів. Проте проект профінансували менше ніж на половину. На реалізацію проекту влада виділила лише 10 мільйонів. Тому з 1987 року активне будівництво припинилося, як і надходження грошей на завершення будівництва. До 1995 року, будь-які роботи були повністю зупинені, залишивши “Парус” лише на 20% не готовим до введення в експлуатацію.

Для того, щоб будівля не стояла без дії у найжвавішій частині міста, її здали для проведення рекламної акції ПриватБанку. На будівлі розмістили банер банку, який було видно навіть із Монастирського острова.

У 2005 році недобудований комплекс викупила фірма “Ромбус-Приват” за $400 тисяч. Будівництво мало завершитися до 2015 року, але умови договору так і не були виконані. У 2014 році територія занедбаного будівництва вже практично не охоронялася, тому на будівлі з’явився малюнок у вигляді герба України. Він став новим символом Дніпра, який створили волонтери у відповідь на події, що розгорталися у країні.

Оскільки умови договору не були виконані покупцем, розпочався процес повернення готелю у володіння міста. Під час судового розгляду з’явилися розмови про підрив готелю. Проте міська влада так і не змогла реалізувати свою ідею через продовження справи, а також невтішну оцінку експертів. Вибух 114-метрової будівлі на березі річки міг би негативно позначитися на стані території та мешканцях Дніпра. У 2018 році недобудоване приміщення знову стало володінням міста. Але протягом останніх чотирьох років, міська влада розбирала наслідки будівництва та попередніх продажів.

Чи то ще буде: плани на найближче майбутнє

3 лютого Борис Філатов оголосив про те, що Верховний Суд України виніс нове рішення щодо “багатостраждального” готелю. 2 лютого 2022 року “Парус” офіційно повернувся до територіальної громади.

Оскільки за весь час існування будівля забрала близько 30 життів, мер вирішив діяти негайно. Продавати примарний готель не планують, а ось організувати безпечний демонтаж — вже мають намір. Про всі деталі обіцяють повідомити пізніше.

На даний момент відомо, що перед знесенням, прапор та герб, нанесені на будівлю, яка так і не стала провідним вітрилом Дніпра, буде зафарбовано.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.