Середа, 17 Липня, 2024

Історія видатного “Будинку Померанца”, від якого залишився лише фасад

Ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію незалежної України, в місті Дніпро планувалось відновити історичну пам’ятку – відомий «Будинок Померанца». Наразі від цього будинку, який знаходиться в самому центрі міста по вулиці Харківській, лишилась лише фасадна стіна. Будівля продовжується руйнуватися і надалі, але в майбутньому в нього є всі шанси на повну реставрацію та відновлення свого первинного вигляду. Більше на dnepr-future.com.ua.

Цікава історія будинку Померанцева

Цей будинок був збудований в 1880 році як дохідний будинок. Це означає, що в цьому місті була можливість винаймати житло і за дуже великі гроші! Даний факт не є дивним, адже будинок знаходиться в самому серці міста. Про саму постать власника Померанцева існує декілька історій. В одному з джерел згадується про старосту синагоги Ойра Моше Померанец, але достовірні відомості про синагогу та Померанцева не збереглися до теперішнього часу.

Цікавий факт, що цей дохідний будинок не зруйнувався під час громадянської та Великої світової війни. Тобто його зовнішній вигляд повністю зберігся, не дивлячись на всі жахи та перебіг військових дій. В той же час поруч всі будинки або серйозно постраждали, або повністю зруйновані.

Під час радянської влади «Будинок Померанца» зробили, як звичайний житловий будинок.

Слід зазначити, що по зовнішньому вигляді будівля нагадувала всесвітньо відомий Колізей.

Нажаль, в 1999 році цей прекрасний будинок пережив пожежу, вірніше – відбулось займання даху. Після даного випадку всіх мешканців розселили, запевнюючи про свої наміри відреставрувати в найкоротші терміни.

Планувалось на місці будинку Померанца побудувати розважальний центр, вже навіть існує проєкт забудови. Поки що все залишається в планах, паперових кресленнях, але в реальності – він продовжує добігати до остаточного руйнування.

В чому унікальність будівлі?

Окрім того, що це гарна пам’ятка, в якому зібрано чимало архітектурних елементів 19 сторіччя: колони, карнизи, фронтони, барельєфи та інше, унікальний будинок возз’єднав в собі елементи різноманітного архітектурного стилю. Один з них – унікальний Катеринославський цегляний стиль, аналогів якому немає в усьому світі. Всі прикраси на фасаді зроблені з унікальної пластичної цегли, який виготовлений на заводі міста Дніпра.

Від будинку Померанца залишилась лише одна фасадна стіна. Дах та перекриття зруйнувались вже давно а в середині пишно розквітають трава над сміттям.

21 грудня 2010 року будівля отримала статус пам’ятки архітектури та була занесена в державний реєстр пам’ятників нерухомості місцевого значення. Доля будинку від цього не змінилась.

Згідно планам на майбутнє, після завершення війни фасад будинку Померанцева заплановано вбудувати в новий Торгівельно-офісний центр. Загальна площа комплексу складатиме 10 тисяч квадратних метрів. Архітектори запевнили, що на будівлі з’являться незвичні башні на унікальному відреставрованому первозданному вигляді будівлі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.