Понеділок, 27 Травня, 2024

Які будівлі планують побудувати на Набережній Перемоги

Дніпро – місто, яке йде в ногу з часом, постійно розвивається і “вирощує” незвичайні офісні будівлі, житлові комплекси, розважальні центри… Одна з найпопулярніших ділянок для будівництва чогось нового і дивовижного, яку обирають архітектори – вулиця Набережна Перемоги.

Минулого тижня відбулося чергове засідання міської містобудівної ради, на якому учасники представили проекти планованої забудови Набережної Перемоги. Хоча архітектори кожне засідання знаходять, чим здивувати городян, цього разу містобудівна рада представили щось дійсно незвичайне. Про це повідомляє dnepr-future з посиланням на Інформатор Гроші.

Будинок-Міст і чотири вежі

Над питанням, як з’єднати головний проспект міста – Дмитра Яворницького з Набережною Перемоги, фахівці працюють кілька десятків років. Ще в 2012 році надійшла пропозиція побудувати будинок-міст для прямого їх сполучення. І ось зараз на засіданні розглянули новий варіант побудови. Планується великий пішохідний міст, який можуть побудувати над залізницею.

Відомий архітектор Вадим Козлов розповів, що нижче дороги хочуть звести новий житловий комплекс з чотирма 30-поверховими вежами, що стануть його основою. У них на перших поверхах розташуються офіси. А вище облаштують 242 двокімнатні квартири.

Від комплексу над вулицею Набережною Перемоги на висоті близько 10 метрів пустять міст, який приєднається до великого комплексу. У ньому хочуть організувати ресторан, готель, розважальний і торговий центри. Згідно з планом, новий комплекс буде площею в 56071 квадратний метр.

Також тут плануються підземні парковки для мешканців на 230 автомобілів, і офісних працівників і відвідувачів – 252.

Основна заковика в реалізації цього проекту є те, що потрібно ще докупити всі необхідні ділянки землі, які розраховані під цю забудову. Але над цим ведеться активна робота.

Вежа в “Нью-Йоркському” стилі

Недалеко від вищезгаданого будинку-моста може з’явитися ще один не менш цікавий архітектурний об’єкт. Так, між вулицями Обручева і Сімферопольської планують побудувати висотку з парковкою і житловими приміщеннями.

У частині, яка виходить на Сімферопольську, хочуть зробити супермаркет “Сільпо”. Трохи нижче може розміститися 21-поверхова вежа з 120-ма квартирами, 150 з яких – однокімнатні. Квартири розраховані на 196 мешканців. Вони зможуть користуватися підземним паркінгом. У ньому організовують місця для 117 машин і 34-х велосипедів. Також для останніх облаштують велосипедну доріжку.

Крім усього іншого, тут хочуть зробити невеличкий готель в 1 поверх, спортзал, художні та архітектурні майстерні. Також будуть дитячий, оглядовий та спортмайданчики, які розмістяться на даху майбутнього “Сільпо”.

Продовження 6-ї Перемоги

Наступний проект представила архітектор Катерина Птіцина. Суть полягає в тому, що на великій ділянці, розміром в 1,49 га хочуть побудувати комплекс, який складатиметься з семи об’єктів. Територія, на якій його хочуть побудувати, знаходиться за житловим масивом Перемога-6, біля яхт-клубу “Січ” і Південного мосту. Зараз там знаходяться склади, стоянка і станція техобслуговування.

З будівель, які будуть формувати комплекс – 4 висотки, об’єднають в дві секції висотою на 18 і 16 поверхів. Їх розраховують на 652 квартири, в яких зможуть жити 1023 людини. Щоб в будівлях були гарний вид і хороше освітлення, архітектори їх планують зробити асиметричними.

Між висотками хочуть побудувати 9-поверховий готель з 35 номерами. Також в будівлі будуть розташовані магазини. Крім цього, в комплексі передбачені два одноповерхових паркінги. У підземній частині будуть обладнані місця на 230 автомобілів. Їх дахи  будуть здавати в експлуатацію.

В цілому площа комплексу може зайняти 46796 квадратних метрів, з яких житлова – 28294. На його території також планують зробити озеленення та встановити спортивні та дитячі майданчики, а також територію для відпочинку.

Кілька учасників містобудівної ради не оцінили представлений проект. Архітектор Ігор Саєнко занепокоївся проблемою освітлення сонцем. На що Катерина Птіцина сказала, що світло буде потрапляти в усі квартири мінімум 2,5 години. Що стосується готелю, який планується розмістити між вежами, то, за її словами, він не розрахований на тривале проживання людей. Тому можна не виконувати цю вимогу.

Архітектор Володимир Житніков, в свою чергу, зазначив, що проектувальники проігнорували, що поруч з планованим житловим комплексом знаходиться Південний міст і не зробили до нього ніякої прив’язки. Озвучені зауваження автори проекту повинні будуть врахувати при подальшій розробці.

“Клубний будинок”

Також на цьому засіданні містобудівної ради архітектор Михайло Аліпов представив проект ще одного будинку, однак уже в центрі. Очікується, що це буде житловий будинок з паркінгом на Кавалерійській, 2.

Варто відзначити, що над цим проектом авторам довелося помозгувати, оскільки територія під будівлю маленька – 0,08 гектара.

За словами Михайла Аліпова, за підсумком у нього вийшов 6-поверховий “клубний будиночок”. За стилем він буде аналогічний вже існуючим будівелям в цьому районі. Його незвичайною відмінною рисою хочуть зробити наскрізну арку, як в дореволюційних будинках.

У цій споруді хочуть зробити 34 квартири, в яких зможуть жити 64 людини. Облаштують підземну парковку на 24 автомобіля. Перший поверх планують здавати в оренду під магазини або інші комерційні установи. У дворі будинку хочуть зробити спортивний і дитячий майданчики. Архітектор зазначив, що при подальшому розвитку кварталу, можна буде організувати повноцінну дворову територію на декілька таких будинків.

Всі учасники містобудівної ради підтримали цей проект.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.