Четвер, 25 Квітня, 2024

В Нікополі з’явився перший храм Православної церкви України. Чим він унікальний?

У місті Нікополь Дніпропетровської області будують перший в місті Православний храм, що знаходиться у відомстві Православної церкви України. Особливість храму в тому, що він буде зведений повністю з дерева. До цього ПЦУ в місті розташовувалася в пристосованих приміщеннях, а не повноцінних церковних об’єктах, пише “dnepr-future.com.ua“.

У 2017 році міська влада виділила будівлю, але з часом представникам ПЦУ Нікополя вдалося отримати земельну ділянку на будівництво храму. 23 листопада почалися основні будівельні роботи. Нова церква буде зведена на вулиці Івана Богуна, в самому центрі міста. Для зведення об’єкта деревину привезли із західної України.

Храм побудують на честь загиблих захисників України. Він буде іменований на честь святого праведного Петра Калнишевського.

Петро Калнишевський – останній кошовий отаман Запорозької Січі. Відомий своїм полководницьким талантом і участю в російсько-турецька війнах. Згодом був поміщений під варту російськими імперськими властями за спробу непокори діям імператриці при ліквідації Запорізької Січі. Прожив 113 років. Православною церквою України канонізований у 2008 році.

Таким найменуванням Нікопольські віруючі вшанують пам’ять тих, хто загинув в боях за незалежність України, не став ховатися, а відгукнулися та прийняв бій. Будівництво храму – це кінець війни, адже коли будують, то значить хочуть жити,- вважає Ігумен Меркурій Скороход.

До цього в місті всі церкви належали Московському Патріархату. Будівництво профінансували місцеві меценати-благодійники. Унікальна дерев’яна святиня буде зведена до 100-річчя проголошення Української Автокефальної Церкви. Настоятелі і спонсори запрошують всіх бажаючих долучитися до доброї справи та допомогти в будівництві.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.