Середа, 17 Липня, 2024

У Дніпропетровській області з’явилися нові райони. Онлайн-карта

У Дніпропетровській області з’явилися нові райони. Далі про це на dnepr-future.

В Україні з 2014 року почалася реформа місцевого самоврядування. Завдяки їй влада хотіла збільшити роль жителів у розвитку свого населеного пункту, підняти ефективність самоврядування та збалансовано розподілити навантаження обов’язків між місцевим керівництвом. У країні виникли об’єднані територіальні громади, які отримували широкі функції на місцях. Довівши свою ефективність, кількість ОТГ стабільно збільшується. Однак проблема неефективного розподілу навантаження на райони залишилася. Райони були різними за розмірами та кількістю населення, однак виконували однакові функції. У деяких районах частина повноважень вже перейшла до нових громадам, а в інших – все залишалося по старому. Тому влада вирішила впорядкувати систему районного поділу і ліквідувала 490 районів. Постанова “Про створення та ліквідацію районів” ввела новий адміністративний поділ в країні.  З’явилося 136 нових районів та 1469 територіальних громад. Новий варіант більш збалансований та рівномірно розподіляє навантаження на органи місцевого самоврядування.

У Дніпрі з’явилося 7 нових районів і 86 об’єднаних громад. Синельниківський район найбільший територіально, а Дніпровський – за чисельністю населення. Всі нові райони – Дніпровський, Кам’янський, Криворізький, Нікопольський, Новомосковський, Синельниківський та Павлоградський.

Інформацію про новий поділ можна знайти на інтерактивній мапі від Міністерства розвитку громад і територій України. На сайті опублікували онлайн Атлас, на якому показані результати реформи. Можна побачити нові райони, кількість громад, а також які населені пункти знаходяться та яка кількість населення проживає. В атласі можна подивитися кордони областей, районів або громад, дізнатися розмір території кожної одиниці або загальну інформацію про неї. Він доступний до безкоштовного завантаження.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.