Середа, 29 Травня, 2024

У Дніпрі стару 5-поверхівку перетворять на 21-поверховий сучасний будинок

На черговій архітектурно-містобудівній раді Дніпра було представлено проєкт з оновлення 5-поверхового будинку на проспекті Олександра Поля. Далі на dnepr-future.

Будинок є частиною ансамблю двох висотних будинків. 2001 року тоді ще на проспекті Кірова почалося будівництво двох житлових веж. Проєкт розробив дніпровський архітектор, засновник архітектурної майстерні «Аліпов» – Юрій Аліпов. Під його керівництвом у Дніпрі були спроєктовані та збудовані такі відомі об’єкти як готель “Каспій”, головна будівля залізничного вокзалу та інші.

2005 року першу висотку на Кірова заселили. У другій зробили каркас на рівні п’ятого поверху. На жаль, Юрій Аліпов помер у 2010 році. Проєкт будівництва другого будинку “заморозили” на багато років.

На січневому засіданні ради син Юрія Аліпова, Михайло, голова Дніпропетровської обласної організації Національної Спілки архітекторів України, запропонував довести будівництво другої вежі до кінця. Архітектурна майстерня “Аліпов” представила проєкт 21-поверхового житлового будинку з паркінгом та інфраструктурою. Будинок розрахований на 153 квартири, перші два поверхи відвели для готелю, поряд буде знаходитись дитячий та спортивний майданчики. Алієв уточнив, що історична частина будівлі, зокрема фасад, не постраждає. Проєкт не викликав заперечень та був схвалений членами ради.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.