Четвер, 25 Квітня, 2024

Що наразі із запущеним Дніпровським супутником Січ-2-30?

Вже минуло трохи більше, ніж два тижні з дня запуску супутника «Січ-2-30», розробленого Дніпровським КБ «Південне» імені М.К. Янгеля для цивільних потреб нашої країни. Більше на dnepr-future.com.ua.

Нагадаємо, що 13 січня о 17 годині 26 хвилин американська компанія підприємця, інженера та винахідника Ілона Маска “Space-X” запустила в космос ракету, яка серед низки супутників мала вивести в космос і вітчизняний супутник “Січ-2-30”. Ракета “Falcon-9” набрала стартових обертів з мису Канаверал, штат Флорида, США.

В офіційному коментарі у соціальній мережі Фейсбук представники ДП КБ «Південне» розповіли, що після від’єднання супутника від ракети з «Січ-2-30» було встановлено стійкий зв’язок, а також отримано достовірну телеметричну інформацію про ефективну працездатність бортових датчиків важливих його показників.

У КБ «Південне» також пояснили, що під час дуже важливих найперших сеансів не вдалося встановити стійкий зв’язок з космічним апаратом “Січ-2-30”, що в свою чергу спричинило неможливість забезпечення своєчасної побудови його штатної орієнтації. Ціла низка зовнішніх чинників цьому посприяла. Орієнтир знаходження супутника «Січ-2-30» залишився таким, що на робочі поверхні сонячних батарей потрапляє лише відбите від Землі сонячне випромінювання або короткострокове пряме сонячне випромінювання під досить малим кутом. Усі ці чинники вплинули на енергетичний баланс апарату досить негативно.

Інженерні рішення Дніпровських фахівців та алгоритм роботи, які були закладені ще на етапі створення супутника «Січ-2-30», дозволили апарату здійснити перезавантаження системи та продовжити місію в енергозберігаючому режимі.

Коли супутник “Січ-2-30” прийме необхідне просторове положення? 

Наступні сеанси роботи працювали без збою, відмов бортової апаратури супутника надалі не зафіксовано. З урахуванням впливу всіх зовнішніх факторів протягом одного-двох місяців становище у космічному просторі стане більш сприятливим для накопичення електричної енергії, що, у свою чергу, дасть можливість привести орієнтацію до спочатку запланованої штатної.

На даний момент профільні фахівці «Національного центру управління та випробування космічних засобів» разом із причетними спеціалістами ДП КБ «Південне» працюють над тим, щоб було забезпечено стабільний зв’язок з космічним апаратом, аналізують телеметричну інформацію. Ведеться підготовка до проведення в подальшому льотних випробувань.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.