Понеділок, 27 Травня, 2024

Де у Дніпрі можна побачити унікальні гоночні машини?

У дніпровському технічному музеї «Машини часу» представлені ретро-автомобілі, мотоцикли, військова форма та багато іншого. Далі на dnepr-future.

Незабаром у музеї відкриється нова виставка під назвою “Хто з ХАДІ?”. У березні 2022 року дніпряни зможуть подивитись на унікальні харківські гоночні боліди ХАДІ.

ХАДІ – це легендарні спортивні автомобілі, які створили співробітники та студенти Харківського автомобільно-дорожнього інституту. Усього сконструйовано 34 таких машини. На ХАДІ встановлювали десятки радянських, українських та світових рекордів.

Співробітники музею повідомляють, що серед експонатів буде представлений не лише легендарний та єдиний у світі кільцевий КрАЗ потужністю 1050 кінських сил, а й унікальний двигун Сирятського. Цей двигун у 50-х роках на автомобілі Харків-6 під керуванням Володимира Гавриленка встановив всесоюзний та світовий рекорд шкідливості – 280,2 км/год.

Саме цей двигун та інші експонати для створення нової виставки “Хто з ХАДІ” надав музею Володимир Гавриленко – професійний гонщик, який у минулому брав участь у формулах шосейно-кільцевих перегонів. Також Гавриленко працював на заводі по виробництву двигунів та був ідеологом проєкту по створенню єдиної гоночної вантажівки КрАЗ-5450.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.