Субота, 20 Квітня, 2024

Які мурали в Дніпрі найкрасивіші?

У кожному великому місті є мурали. У Дніпрі їх велика кількість. У цій статті на dnepr-future ви дізнаєтеся, які мурали найкрасивіші в нашому мегаполісі. 

Що таке мурали і для чого вони?

Муралом називають велетенське зображення, яке наносять на стіну високого будинку. Стінописам вже понад 100 років. Батьківщиною такого мистецтва можна вважати Мексику.

Мурал – популярний вид мистецтва в мегаполісах. Вони добре прикрашають багатоповерхівки і притягують туристів. Зазвичай мурали зачіпають соціальні, патріотичні, філософські і релігійні проблеми.

Стіни розмальовують фарбами за допомогою валиків, пензликів і підготовленими трафаретами.

Серед плюсів можна відмітити, що такі витвори мистецтва приносять місту додаткові гроші від туристів, та і величезний малюнок виглядає красиво.

Але є мінуси – створення муралів коштує чималих ресурсів і матеріалів для художників, ще треба отримати дозвіл від міської влади, також варто сказати, що замовлення приходять в основному від спонсорів або великих інвесторів.

У Дніпрі існує спеціальний конкурс “Mural Fest Dnipro”, завдяки якому художники можуть проявить свій талант, а місто отримати нові барвисті витвори мистецтва.

Які мурали в Дніпрі найкращі?

Наш рейтинг почнемо з красивих муралів житлового масиву Сонячний. На Сонячному знаходяться 4 цікаві малюнки на чотирьох багатоповерхівках. Автором шедеврів є харківський художник Олександр Бритцев, він їх намалював у 2017 році. Особливістю картин є, що усіх їх можна побачити з правого берега.

Першим “творець” створив малюнок “Пані Дніпра”. На зображенні перед нами показують дівчину в національному вбранні, яка в руках тримає гарбуз. Гарбуз служить образом благополуччя і достатку у будинку.

Наступним ми бачимо мурал з назвою “Пан Дніпра”. На нім зображений козак, який палить трубку. Головним убором у козака служить шапка з лисиці. Автор показує нам образ незалежного і вільного господаря своєї землі. Пара символізує гармонію, а для міста вона приносить розквіт.

(фото:informator)

Третім зображенням художника є “Пробудження”. На малюнку ми бачимо дівчину з довгим волоссям, що сидить на гілці дерева. Вона символізує зародження нового життя на нашій землі.

Автором четвертого муралу став Валерій Колор. Спочатку на багатоповерхівці повинно було з’явиться творіння “Ловець снів”. Картина повинна була охороняти від поганої нічної енергетики. Проте, художник не отримав дозволу для доступу на дах і не зміг реалізувати свою ідею. Замість цього він створив картинку “Косатка”. Ми на малюнку бачимо дельфіна, який виринає з води, і символізує єдність людей з природою.

Наступними ми розглянемо мурали на житловому масиві “Перемога”. Перший мурал намалювали у рамках фестивалю “Mural Fest Dnipro”. Ними стали “Маки”, автора Ігоря Матроскіна, на вулиці Набережна Перемоги, 44.

На тому ж фестивалі Ілля Кудієнко презентував незвичайну картинку на проспекті Героїв, 12. На муралі показано птаха ходулочника, він є рідкісним видом з Червоної книги, і зникає внаслідок забруднених водойм в Україні. На малюнку демонструється порушення природного балансу і знищення нашого довкілля. Художник цією картиною хоче показати переосмислення відношення людей до природи.

Наступною ми розглянемо одну з найпопулярніших картин, до появи на муралі, її використали у великій кількості мемів в соц. мережах. На ній зображена молода людина, яка тримає пакет “АТБ” і дивиться на паризьку Ейфелеву Вежу. Мурал демонструє непросте життя українських “заробітчан”.

І у кінці, окремо, відмітимо патріотичну картину з човном на проспекті Мануїльського, 8. На малюнку показаний човен, а вітрило прикрашає герб України. Зверху човна можна побачити прапор нашої країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.