Понеділок, 27 Травня, 2024

До проекта «Великої реставрації» президента України увійшли 3 об’єкти Дніпропетровщини

Три пам’ятники архітектури нашого регіону було включено до списку об’єктів по реконструкції програми «Велика реставрація» президента України Володимира Зеленського:

  • Дніпровська обласна філармонія імені Леоніда Когана;
  • Корпус мистецтвознавчого-мистецького коледжу на проспекті Яворницького у Дніпрі;
  • центр дитячої та юнацької творчості Металургійного району (Кривий Ріг).

Далі на dnepr-future.com.ua.

Програма президента Володимира Зеленського «Велика реставрація» направлена на здійснення відродження культурної спадщини нашої країни. На велику радість для городян до цього проекту увійшли і три пам’ятника архітектури Дніпропетровщини.

Кожен об’єкт має свою особливість, свою «ізюминку» в стилі побудови. Всі ці об’єкти побудовані ще в першій половині 20-го віку.

Одним із самих перших об’єктів, обраних для реставрації – найстаріша визначна пам’ятка регіону «Будинок міського управління», в якому знаходиться один з корпусів мистецтвознавчого – мистецького коледжу. Це найвища споруда початку XX-го сторіччя, у стилі віденського ренесансу. Три поверхи будівлі увінчували шість веж, які можна побачити на власні очі і дотепер.  

Дніпропетровська обласна філармонія ім. Л. Когана побудована в 1913 році по проекту архітектора А.М. Гінзбурга.  Унікальна побудова в стилі модерн, яку багато людей називали «хмарочосом». Установа культури, побудована в новому напрямі архітектури XX сторіччя – проконструктивізму, з високими та вузькими вікнами і округлими формами фасаду будівлі.

Центр дитячої та юнацької творчості Металургійного району міста Кривий Ріг знаходиться у будівлі, зведений у тридцятих роках минулого століття з елементами напряму в архітектурі – неокласицизм. З притаманними деталями у побудові: колонами та мармуровими сходами.

Організатори «Великої реконструкції» обіцяють городянам можливість побачити кожну з цих споруд у його первозданному вигляді.

Про деталі проекту

Володимир Зеленський розповів про деталі проекту журналістам на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Інфраструктура”.

Загалом у проект «Великої реконструкції» увійшли 26 об’єктів архітектури з різних міст України, розрахований на реалізацію протягом двох-трьох років. Реалізація проекту передбачається за рахунок різних систем фінансування: державного та приватного партнерства. На перший етап фінансування для підготовки проектної документації передбачено 300 мільйонів гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.