Неділя, 26 Травня, 2024

Готель «RASSVET»: історія та його майбутнє після грандіозного капітального ремонту

Колись це був непоганий варіант ночівлі та відпочинку для тих, хто подорожував до тогочасного Дніпропетровська – недорогий і доступний готель знаходився у самому центрі міста на самому березі річки Дніпро, в історичній частині міста за п’ять хвилин ходьби від Монастирського острова та зони відпочинку парку імені Тараси Григоровича Шевченка. Він був розрахований на 248 місць та мав у собі сім поверхів. Сучасні готельні номери різноманітної цінової категорії – це допомагало приїжджим гостям до Дніпропетровська підібрати собі необхідний комфортний номер на будь-який смак та гаманець. Далі на dnepr-future

Історія готелю «RASSVET»

Готель був побудований ще за радянських часів. Найменування (переменування) його будівельників, а згодом і власників займуть згодом чимало місцяв його історії. Спочатку це була профспілкова Дніпропетровська обласна рада з туризму та екскурсій, а з 1989 року її власником стало обласне туристично-екскурсійне ПЗ «Дніпротурист» Української республіканської ради з туризму та екскурсій. Вже у 1991 році з «Укр Ради» було створено АТ «Укрпрофтур» та було ліквідовано обласні об’єднання, у тому числі «Дніпротурист». Замість них створили обласне дочірнє підприємство «Дніпротурист», яке входило до складу «Укрпрофтура» та пізніше реорганізоване до ЗАТ. Згодом ЗАТ «Дніпротурист» було перейменовано на ПрАТ. Саме потім до цих організацій пізніше прокуратура області створила позов за визнання їх власністю держави.

У листопаді 2011 року обласна прокуратура подає позов. Ним були визнані треті особи – «Укрпрофтур» та Федерація профспілок України. Позивом суд просять у скасуванні дії рішенні виконкому міськради №978 від 22.04.04 року про документування прав власності над готелем «Дніпротуристом» (в тому числі зажадання будівлі для передачі ФДМ), а також визнання за державою в особі Фонду державного майна право власності на готель «RASSVET».

Суддя Пархоменко своїм рішенням від 21.12.2012 року задовольнив вимоги обласної прокуратури, Апеляційний суд підтверджує це рішення в червні 2013 року, а у березні 2014 року передача прав власності над готелем до державного майна затвердив Вищий господарський суд.

Придбання готелю «RASSVET» новим власником

У 2018 році, через чотири роки після позову, у готелю «RASSVET» з’явилися шанси на грандіозне майбутнє – щодо придбання готелю шляхом законних торгів був зацікавлений новий власник. У 2019 році відбувся аукціон, у ході якого готель був проданий за 45 мільйонів гривень. Попередні спроби продажу готелю за вищу суму (92 мільйони гривень) виявилися безрезультатними, тож ціну мусили зменшити більше ніж у два рази.

Капітальний ремонт у минулому готелю «RASSVET»

Незважаючи на війну в країні, у Дніпрі продовжується глобальне оновлення будівлі готелю. Капітальний ремонт триває вже два роки – щодня готель стає ще новішим та сучаснішим. Готель перейшов у новий етап реконструювання – раніше ще він був старезним нагадуванням свого радянського минулого, проте вже на проміжному етапі «ребудування» від нього вже нічого не залишилось.

фото: https://www.facebook.com/photo/?fbid=5399245003447185&set=pcb.1145348642731673

На початку серпня 2022 року вже було оновлено фасад готелю і кожного дня над ним щоденно працюють будівельники. Тепер він схожий на будівлю, яку раніше демонстрували в рамках показу тендерів. Про те, як буде виглядати внутрішня частина готелю та який етап реконструювання буде наступним – поки невідомо.

Грандіозні плани на майбутнє готелю

Новий власник планував кардинально оновити та реконструювати увесь фасад будівлі. Новий дім буде функціонувати також як готель, грандіозні плани не змінилися навіть через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.