Четвер, 19 Вересня, 2024

Топ-7 патріотичних муралів у Дніпрі

Ще задовго до початку повномасштабного вторгнення російських військ мурали стали невід’ємною частиною культури міст. Тільки за останні кілька років непривабливі й нудні стіни багатоповерхівок оновлюються і набувають величезного барвистого малюнку!

Але для творців кожного такого малюнка на фасаді будинку це не просто нанесення фарб. Кожна така робота супроводжується початковою розробкою дизайну зображення, що у собі несе певний символічний сенс. Такий мурал надалі нагадує про всілякі події, впливає на жителів міста.

З початком війни у ​​кожному місті дедалі більше з’являються саме патріотичні мурали. А створені раніше – набувають нового, ще більш актуалізованого сенсу, збирають більш уважні погляди перехожих, ніж було раніше.

Так сталося і в місті Дніпро. Тут також малюнки на стінах будинків стали своєрідним культурним кодом нації.

Далі на dnepr-future розглянемо ТОП-7 муралів міста.

Українка з вінком, вишиванкою та намистом, що символізує осінь

фото: 1news.com.ua

Цей мурал – візитівка міста Дніпро. На ньому зображена українська дівчина, одягнена в традиційний костюм. Прикрашає юну красуню багаті намисто та вінок, в який вплетені національний символ – калина та соняшники. Стіну будинку на вулиці Старокозацькій прикрасив вуличний художник із міста Кам’янського Тімо Левін. Малюнок був нанесений ще в 2018 році і, напевно, вже кожен місцевий житель його бачив!

В старину жінки носили прикраси із сенсом: раніше вважалось, що кожна із бус захищає свою власницю від нечистої сили. Таким чином, виходити без намиста на вулицю було непристойно. Чим більше бус на шиї, тим заможною дівчина вважалась. Багаті українки одягали до 15 бус одночасно.

Віночок, сплетений з трав та квітів, оздоблений стрічками – один з найдавніших українських символів. Образ української дівчини просто неможливо уявити без гарно увінчаної квітами голови. Це важливий елемент – символ українського життя! Всього у вінок може входити до 12 квітів, кожна з яких має свою символіку. Соняшник – символ відданості та вірності, ромашка – символ кохання, калина – краса та дівоча врода, хміль – гнучкість та розум. Збирати квіти потрібно було у певну годину, перед плетінням квіти «очищали», під час заплітання вінку поряд не повинні знаходитись хлопці. Влітку сплітали вінок з квітів та різних трав, восени – із золотавого та червоного листя.

Лелека

фото: dp.informator.ua

Малюнок, виконаний у жовто-блакитних тонах. Основним елементом є лелека, який пролітає над головною пам’яткою міста Дніпро – житловим комплексом «Вежі», а також повз високовольтні лінії електропередач.

Цей мурал з’явився під час проведення фестивалю Dnipro Mural Fest 2017. Саме тоді з’явився малюнок на одному з будинків по вулиці 20-річчя Перемоги. Автором ідеї є художники з Одеси Ігор Матроскін та Денис Білий.

Козацька чайка, на вітрильнику якого зображено герб України

фото: rubryka.com

Цей мурал з’явився на Мануйлівському проспекті також після проведення Dnipro Mural Fest 2017 як символ мужності України.

Автор ідеї художник Ігор Матроскін із міста Одеси зобразив чайку (козацький військовий корабель для боїв на морі) з гербом України на вітрильнику.

Саме на таких чайках українські козаки ще у 1606 році взяли Варну, фортецю яку здавалося неможливо взяти з моря.

Маленька українка у вишиванці, що тримає вінок на свято Івана Купала

фото: dniprorada.gov.ua

Даний малюнок символізує єдність людини з природою, сімейні традиції, українську націю, віру у благополуччя та світле майбутнє. Усі ці цінності команда художниці Людмили Кирилюк втілила у зображенні дівчинки, одягненої в національний одяг та тримає вінок із польових квітів на свято Івана Купала.

Мурал був намальований у 2020 році на одному з будинків по вулиці Бєляєва. На здійснення задуму автора знадобилося приблизно 200 літрів фарби.

Дівчинка-переселенка

фото: bykvu.com

Мурал намалювали у 2016 році та присвятили його переселенцям із Донбасу. На ньому зображено дівчинку, яка сидить у занедбаному будинку. Знизу малюнку написано фразу, цитату німецького письменника Крістіана Моргенштерна:

“Будинок – це не там, де ти живеш, а там, де тебе розуміють!”

Цей мурал у наші дні як ніколи актуальний, адже через війну вже понад 14 мільйонів жителів змушені були покинути свої будинки і бігти в більш безпечніші міста України або взагалі залишати рідну країну.

На думку художника Валерія Колора, мурал символізує єдність внутрішньо-переміщених осіб, взаємодопомогу та взаємодію з місцевими громадами.

Мурал намальований на будинку по вулиці Андрія Фабра, висота малюнка сягає 15 метрів. Художнику знадобилося три дні, щоб втілити в реальність актуальний і досі символічний малюнок.

Птах, сонце та соняшник

На вулиці Малиновського є стріт-арт малюнок. Картина у патріотичному стилі прикрасила фасад одного з ресторану.

Малюнок призначений для підняття морального духу містян, гостей міста. Мурал втілив у життя відомий у Дніпрі художник Тимо Левин, який у парі з колегою Олегом Литвиновим зробили ескіз та перенесли його на фасад ресторану.

Птах символізує свободу кожного українця, соняшник відтворює родючість наших земель та сонце, яке надає життєдайної сили.

На роботу знадобилось два дні, яку виконували комбінованими техніками: малярними валиками та балонами з фарбами.

Патріотичні картини безумовно позитивно впливають на настрій людей. Сам мурал прикрасив захисні дерев’яні плити, якими було закриті вікна закладу ще на початку війни.

Дівчинка-українка

Робота художниці Людмили Кирилюк. Образ дівчинки з віночком виник як відгук краси природи Дніпра, символізує об’єднання нашого народу, українських земель, благодаті, єднання з природою.

Вперше втілити свій творчий потенціал та натхнення дівчині вдалось на фестивалі муралів. Стоячи на будівельній люльці митець відчуває всю атмосферу міста, який його наповнює. Саме на висоті відчувається вітер, вловлюєш гарні хмари, відблиск фарби від поверхні стіни. Все це заряджає та надихає митця творити такі чудові, патріотичні шедеври. Дівчина саме у місті Дніпро втілила вже п’ятий малюнок у життя, але на досягнутому зупинятись не збирається.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.