Середа, 17 Липня, 2024

“Розумний” смітник та пристрій для протидії сну за кермом: унікальні винаходи дніпровських підлітків

Давид та Ілля рідні брати, які з дитинства цікавляться технологіями. У школі хлопці захопились робототехнікою та основами програмування, а згодом почали працювати над власними винаходами. Детальніше про юні дніпровські таланти розповість dnepr-future.

Прилад для протидії сну під час водіння

Сімнадцятирічний Давид захоплюється біологією та медициною, тому його розробки направлені на людське здоров’я. Його останній винахід це пристрій, який запобігатиме засинанню водієві під час водіння. Давид наголошує, що прилад має спрацювати не в момент засинання людини, а заздалегідь, за 10-15 хвилин.

Подібні прилади вже існують, такі як лазери, камери, які по очах та нахилу голови аналізують стан водія або прилад “антисон”, який чіпляється на вухо та після засинання водія пищить.

Але на думку хлопця ці прилади не досконалі, бо вони не в змозі комплексно оцінити стан водія. Винахід Давида враховує декілька факторів. По-перше, камера фіксує скільки разів водій кліпає, позіхає та торкається долонями обличчя. По-друге, скільки разів водій нахилив голову. Наступний фактор враховуватиме пульс за допомогою датчику у ремені безпеки, адже коли людина засинає, то і пульс зменшується.

Звуковий сигнал, який оповістить водія про можливість засинання – це ім’я людини. Давид аргументує це тим, що людина краще реагує, коли чує своє ім’я, а не просто стороннє слово. Якщо водій все-таки засне, то машина має повільно зупинитись.

Давид працював над приладом рік: вивчав спеціалізовану літературу, консультувався з батьками, які є працівниками медичної сфери.

“Розумний” смітник та пристрій для контролю авто під час стоянки

Ілля молодший за Давида на рік. Хлопець більше цікавиться новітніми технологіями та розробками, що розв’язуватимуть повсякденні проблеми. Зараз Ілля працює над пристроєм, який також стане у пригоді автомобілістам.

Це система, яка контролює авто під час стоянки. Наприклад, під час зупинки, коли у салоні знаходиться тварина, це може стати загрозою для її здоров’я, особливо коли на вулиці спека. Пристрій передаватиме хазяїну тварини дані на смартфон про температуру, вміст вуглекислого газу в салоні, щоб людина могла оперативно зреагувати й врятувати свого улюбленця. 

Попереднім винаходом Іллі став “розумний” сміттєвий контейнер, який визначає наповненість, щоб вчасно опорожнювати бак, та температуру, щоб вберегтись від випадкового загоряння.

Над власними винаходами брати працюють заручившись підтримкою педагогів Дніпровської станції юних техніків. Хлопці впевнені, що їхні розробки мають майбутнє. Якщо стартапи знайдуть фінансування – то вони принесуть велику користь суспільству.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.