Четвер, 25 Квітня, 2024

Музей “Парк ракет”

Дніпро – космічна столиця України. Тому в нашому регіоні представлена повна експозиція напрацювань наших конструкторів: супутники, космічні станції, бойові ракети та багато іншого. Також є чудовий центр інноваційних технологій “Парк ракет”, основна експозиція якого – натурні макети ракет, створені у різні роки на Південному машинобудівному заводі. Крім того, “Парк ракет” — це тогочасний музейний комплекс у центрі Дніпра, який присвячений внеску України в аерокосмічну галузь. Далі на dnepr-future.

Історія заснування 

“Парк ракет” відкрили у 2013 році, де тодішній віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул урочисто перерізав стрічку. Споруду збудували лише за 1 рік за ініціативи обласної влади, голови облради Євгена Удода та ракетобудівників. Але, на жаль, офіційно відкритий музей не запрацював, адже вже взимку того ж року тогочасна влада скористалася його приміщенням для Дніпровського Антимайдану. Проте після Революції Гідності центр інноваційних технологій “Парк ракет” був переданий на баланс Дніпропетровської облради, яка передала його в символічну оренду громадським організаціям. Вже на той момент виявилося, що попри високу вартість будівельних робіт, будівля не має гідроізоляції, ефективної системи опалення, має проблеми з каналізацією та вентиляцією, внаслідок чого станом на 2016-2017 рр. будівля стала непридатною для проведення масових заходів. Причиною стало те, що у фундаменті почала збиратися вода і він почав просідати. Також досить цікавим фактом є те, що на момент заснування кошторисна вартість об’єкта становила 14 мільйонів гривень.

Особливості 

Рішенням обласної ради від 1 грудня 2017 року виставковий комплекс “Парк пакет” був перейменований у Громадський інформаційно-виставковий центр “Mediaprostir”. За дуже короткий час він став відкритим майданчиком для багатьох публічних заходів та презентацій для різноманітних організацій, які змогли використати цю можливість у своїх інтересах. Крім того, деякі городяни також проводили власні заходи.

“Парк ракет” представлений відомими ракетами, зокрема це:

1) 8К11 або Р-11 — одна з перших радянських балістичних ракет, виробництво якої було освоєно на початку 1950-х років у Дніпропетровській області, з ядерною боєголовкою;

2) 8К99 або РТ-20П — перша радянська ракета з мобільним стартом розробки КБ “Південне”, а також ракета-носій;

3) “Циклон-3” — літальний апарат, розроблений на базі бойової стратегічної ракети Р-36 (8К67) і призначений для запуску космічних апаратів з виходом на низькі та середні навколоземні орбіти.

Цікавим є той факт, що найбільша ракета в колекції має довжину з 9-поверховий будинок!

Загалом буде цікаво і дорослим, і дітям, які люблять космонавтику. Крім того, у музеї організовуються екскурсії, під час яких відбуваються цікаві кінопокази фільму про ракетобудування. А поруч із цими місцями є гарний парк для прогулянок та відпочинку. 

Увечері парк досить красивий і атмосферний завдяки підсвічуванню. Попередньо у виставковій залі, яка також була частиною паркового ансамблю, проходили оглядові лекції з історії космонавтики для ознайомлення студентів із фахом для загальноосвітніх ВНЗ. Зараз там знаходиться громадський інформаційно-виставковий центр “Mediaprostir” про який уже йшлося вище.

Центр інноваційних технологій “Парк ракет” можна відвідати за адресою: проспект Олександра Поля, 2B.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.