Неділя, 21 Квітня, 2024

В парку Дніпра з’явився новий патріотичний мурал

В парку імені Лазаря Глоби з’явився мурал, але не звичайний, а патріотичний – у вигляді бойової синиці! Пташка відрізняється своїм жовто-блакитним розфарбуванням, а також озброєнням, яка вимагає висловитись на державній мові, пише dnepr-future.com.ua.

Із початком повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, мешканці Дніпра усіма можливими способами стали піднімати бойовий та патріотичний дух. Хтось став писати вірші, хтось співати пісні, а дехто – малювати патріотичні мурали. 

Чому саме пташка?

Співробітники парку розповіли журналістам телеканалу «Відкритий» про те, що раніше на цьому місці був просто чорний квадрат, який лише псував зовнішній вигляд. Таким чином, було прийнято рішення щодо змінення неприємної картинки для гостей парку на щось більш доречне. У зв’язку із початком війни в країні довго розмишляти над змістом малюнку не довелось. Тому вже зараз тут красується патріотична пташка!

Малюнок виконано в патріотичних синьо-жовтих фарбах: пір’я, фон та ліве крило із прапором України. Віднині всі мешканці, вимушено переміщені особи з гарячих точок країни та гості міста зайвий раз переконалися у патріотичному настрої дніпрян, прогулюючись парком.

Найвідоміші патріотичні мурали, що давно стали візитівкою Дніпра

Мурали вже давно стали невід’ємною візитівкою міста та частиною його культури, а останнім часом все більше з’являються саме патріотичні мурали. Для створювачів кожної такої роботи – це не просто малюнок, а заздалегідь опрацьована ідея із символічним значенням, що нагадує містянам про події та впливає на них. Найвідомішими патріотичними муралами являються:

Українка у вишиванці з намистом, яка символізує осінь. Українка в традиційному костюмі – є візитівкою Дніпра, що розташована по вулиці Старокозацькій. Стіну будинку ще у 2018 році прикрасив відомий в Дніпропетровській області митець Тімо Левін.

фото: 1news.com.ua

Лелека. Малюнок, виконаний у жовто-блакитних тонах: лелека, яка летить над визначною пам’яткою міста, а також над високовольтними лініями електропередачі. Робота художників Ігора Матроскіна та Дениса Білого виконана на фасаді одного з будинків по вулиці 20-річчя Перемоги.

фото: rubryka.com

Козацька чайка з гербом України. Патріотичний мурал у вигляді козацької чайки з гербом України розташувався на фасаді одного з будинків по проспекту Мануйлівському. Роботу виконав художник з Одеси – Ігор Матроскін.

За матеріалами: opentv.media та dp.vgorode.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.