Понеділок, 27 Травня, 2024

Будівництво Міжнародного аеропорту «Дніпро» у 2022 році обійдеться державі у майже 2.2 млрд гривень

У четвер, 2 грудня, депутати Верховної ради прийняли проект Державного бюджету на 2022 рік. Не оминув цей проект і наше місто. Так, наприклад, депутатами була підтримана правка №1654, яка передбачає збільшення фінансування на будівництво дніпровського аеропорту. У наступному році на це возведения витратять 2,189 млрд гривень бюджетних коштів – рекорд для нашого аеропорту, пише dnepr-future.com.ua.

Знайшлося місце у проекті держбюджету і для ще одного масштабного будівництва у місті – Дніпровського метрополітену. Щоправда, виділена сума менша за витрати на аеропорт, проте все одно не маленька – 1,5 млрд гривень. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат від партії «Слуга народу» Дмитро Кисилевський. Він також зазначив, що особисто лобіював поправку про збільшення фінансування, проте депутати підтримали його лише частково – додали тільки 300 мільйонів.

Що стосується аеропорту, то його будівництво почалось у жовтні і набирає обертів. Їм займається компанія Onur Construction International. Вона відповідальна за будівництво нової злітної-посадкової смуги, що сягатиме 3,2 км у довжину. Також компанія має побудувати руліжні доріжки, перон та інше обладнання. Після закінчення возведення, така смуга зможе обслуговувати літаки типу Boeing 777 та Airbus A330.

Паралельно з цим почалися роботи по будівництву терміналу. Проте за це відповідальна інша компанія – DCH. На її плечах лежить возведення терміналу, VIP-терміналу та адміністративно-побутового комплексу. Планується щорічно збільшувати пасажиропотік. Передається, що максимум, якого хочуть досягти – 4 мільйони пасажирів на рік.

Будівництво відбувається за програмою Президента України «Велике будівництво».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.