П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Найдовша набережна Європи

В Дніпрі на правому березі однойменної річки знаходиться унікальна набережна, яка сягає в довжину 23 км. Далі на dnepr-future.

Умовно набережна поділяється на три частини: Заводська, Січеславська та Перемоги. З одного боку набережної можна побачити сучасні багатоповерхівки, а з іншого – дніпровську воду, гарні мости (яких налічується аж 5), фонтани та пишні газони. В центрі набережної знаходяться тераси, на яких можна відпочити, відволіктись від міського шуму та насолодитись природою, адже на всій її довжині висаджені різноманітні дерева, кущі та квіти. 

Звичайно, на Дніпровській набережній є особливі місця, знайомі кожному жителю міста. Це Лава закоханих, Дерево щастя та Сімейна лава.      

Історія створення

Серед важливих персон в створенні набережної можна виділити Бориса Мільмана і Володимира Зуєва. Перший керував трестом “Дніпроспецбуд”, другий – архітектор. В 1996 році в парку Шевченка збудували пам’ятник в честь будівельників набережної.

Спочатку правий берег річки був одним суцільним лісовим складом. І тільки на початку ХХ ст. здійснили перші кроки для того, щоб облагородити узбережжя Дніпра. Тоді влаштували платні купальні закритого типу, що були доступні лише благородній публіці. І ось на початку травня 1931 року сталась повінь, рівень води в річці дуже піднявся, тому влада почала шукати вихід з цією небезпечної ситуації. Ще одна важлива причина – спорудження ДніпроГЕСу, що також вплинуло на рівень річкової води. В 1934 році було прийняте рішення про створення набережної, яка б слугувала рукотворним бар’єром. Були проведені конкурси проектів. Перший крок – будівництво Будинку Червоної Армії мав виконати в 1939 році Генріх Львович Швецько-Вінецький. Але втрутилася війна. Будівництво зупинили, а після війни цей задум так і не реалізували. 

Лише в кінці 1950-х років будівництво набережної таки почалося. До цього якісь невеликі роботи проводилися, а для великого будівництва було недостатньо фінансування.

Тільки в кінці 1960 – початку 70-х років, через майже 40 років після прийняття рішення, набережна буда повністю добудована. Керував і реалізував проект набережної Борис Мільман, архітектором був відомий Володимир Зуєв. Результат перевершив всі очікування. 

Цікаві факти

  • Набережну пропонували назвати Січеславською, що мало нагадувати про козаків в цьому краї. Центральна частина і досі носить цю назву.  
  • Мільман запропонував ідею будівництва набережної при цікавих обставинах. Він прогулювався з головними спеціалістами тресту на катеру по Дніпру, і ніби мимохідь запитав: “А якщо набережну побудувати?”. І показуючи рукою, почав розказувати свій задум. 
  • Однією з перших будівель став будинок інституту “Укргіпромез”.
  • Відомий готель “Дніпропетровськ” побудували в 1968 році.
  • В 2005 році центральну частину набережної капітально обновили. В тому числі провели реконструкцію ділянки, що пролягає між Центральним мостом і Фестивальним причалом. 
  • Ще в 2005 році був побудований фонтан “Лебідь”. Він унікальний, змінює режими, може ніби махати крилами та робити оберти. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.