Субота, 20 Квітня, 2024

Мурали, що з’явились у Дніпрі після початку повномасштабної війни

Гігантський бронежилет, що вміщує в собі приблизно десять людей – такий незвичний арт-об’єкт створили запорізькі волонтери та привезли показати його всім мешканцям, а також гостям міста Дніпро. Далі на dnepr-future.

Протягом чотирьох місяців з десяток слюсарів працювали над експонатом, витрачаючи кожну вільну хвилину. Як результат: два з половиною метри заввишки, два метри в ширину та майже три тони ваги. Бронежилет зроблений з автомобільних ресорів, в ньому є кишені для магазинів з патронами та гранатами. Ззаду замість клапану, куди зазвичай ставлять металеву захисну плиту є двері. Такий задум відтворено для того, аби кожен охочий міг приміряти на собі бронежилет-гігант.

Автор експонату, волонтер Євген Благун розповів, що таким чином хотілось виказати всю ту велику роботу, що здійснюють волонтери по всій країні, адже праця волонтера – це відклик на прохання, спасіння, прихисток. Окрім бронежилета були думку щодо створення величезного їжака, але більшість схилились до думки щодо створення величезного та вкрай необхідного засобу захисту воїнів.

Джерело фото: https://opentv.media/

Побачити новий арт-об’єкт можливо в парку імені Гагаріна. Всі охочі можуть зайти всередину бронежилета (там є спеціальні сходинки) та зробити кілька світлин на фоні гігантського броніка.

Автор скульптури Благун Євген Володимирович разом із командою зварювальників (у кількості 8 осіб) планують показати незвичний арт-об’єкт по всім містам України.

Мурал, присвячений трагедії після ракетного удару в Дніпрі 14 січня

У центрі міста Дніпро з’явився мурал, присвячений трагедії, що сталася на житловому масиві Перемога. 14 січня приблизно о 15 годині 30 хвилин крилата ракета Х-22 поцілила в 9-поверховий багатоквартирний будинок за номером 118, повністю зруйнувавши один з його під’їздів. В результаті теракту загинуло 46 людей (з них 6 – це діти), зазнали травмувань більш, як 80 людей.

Тематичне графіті було нанесено на фасаді ЦУМу в самому центрі міста, про це раніше повідомляв “Відкритий”. Зображення муралу містить в собі зруйнований будинок на Перемозі закривавлено-червоного кольору, з якого постає людина з крилами янгола, на грудях викарбувано фатальну дату – 14.01.2023. Внизу муралу зроблено допис: “росія – держава-терорист”. Автор муралу підписав роботу таким чином: BRKN.

Мурал, присвячений автору Акту проголошення незалежності України

В Дніпрі з’явився новий мурал, присвячений автору Акту проголошення незалежності України – Левку Лук’яненко. Робота відомого дніпровського майстра стрит-арту Валерія Колора (Zdesroy) прикрашає будинок на перехресті вулиць Січових Стрільців та Шевченка.

Трохи інформації з біографії видатної людини. 24 серпня 1928 році в селі Хрипівка Чернігівської області народився Левко Лук’яненко – дисидент, народний депутат Верховної Ради чотирьох скликань, автор «Акту проголошення незалежності України», Герой України. Народився в селянській родині та завдяки батькові пережив Голодомор (він закопав мішок картоплі під стежкою біля будинку).

Левко Лук’яненко міг зробити блискучу партійну кар’єру, але він обирає шлях свідомої боротьби за справедливість. На Львівщині він створює опозиційну до радянської влади Українську робітничо-селянську спілку, що виступає за конституційне відокремлення України від СРСР.

Джерело фото: з соціальних мереж Валерія Колора

Яскрава робота дніпровського художника Zdesroy

Дніпровський майстер Zdesroy – відомий багатьма роботами, які прикрашають фасади будинків в нашому місті, наприкінці липня 2022 року він створив перший мурал з початку війни в Україні. Це дуже символічна та багатозначна робота, що детально описана автором в його дописі в Фейсбук. Кожна зображена деталь щось символізує, тому потрібно скласти до купи всі деталі та зрозумієте головний посил роботи: закриті очі; розбитий меч Нарсіл; усміхнена Валькірія та її енергія; голуб передає гілку миру; розбита клітка; чорні соняшники; колючий дріт з 12-ма шипами; розбита корона; посмішка; український прапор.

Джерело фото: https://dv-gazeta.info

Майстер Zdesroy – автор вже багатьох робіт вуличного мистецтва у Дніпрі: мурал на честь переселенців, що нанесено на вулиці Фабра (будинок за номером 11), патріотичний Ісус, «Від класицизму до сучасного графіті» на парапеті в’їзду до Центрального мосту та багато інших робіт.

Мурал, присвячений пожежнику

Завдяки талановитій дніпровській художниці Лілії Токаревій в обласному центрі з’явився мурал, присвячений мужнім вогнеборцям.

Про появу справжнього вуличного витвору мистецтва повідомили на сторінці у Фейсбук представники Головного Управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Джерело фото: https://dv-gazeta.info

В публікації зазначено про те, що в даному випадку зображення передано не конкретної людини, а збіркового образу всіх рятувальників, що відображає усі його найкращі якості, займаючи дану професію – героїчність, сміливість, відвагу.

Представник ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області також нагадав про те, що вони вже співпрацювали з дніпровською художницею Лілією Токаревою. Напередодні вона створювала мурал на фасаді старовинної пожежної частині разом із групою співавторів.

Мурал на честь героїв Азовсталі

В травні 2022 року в Дніпрі було створено мурал на підтримку військових, що тримали оборону «Азовсталі» в Маріуполі. Його було створено на одній з огорож міста. На синьому фоні з’явився красномовний напис: «Азовсталь», поряд із ним нанесено символ полку «Азов» – «Ідея нації».

Джерело фото: https://dv-gazeta.info

Мурал із зображенням Ісуса

В Дніпрі на проспекті Олександра Поля на початку березня 2022 року було помічено нове зображення на огорожі. Якщо бути більш точним, то це величезний постер, закріплений на одній з огорож. Так, відомий дніпровський автор багатьох муралів, майстер стрит-арту Валерій Колор (Zdesroy) зобразив Ісуса з балончиком фарби в руці, який пише напис: «Бро, роби добро».

Джерело фото: https://dv-gazeta.info

У своєму дописі в Інстаграм Zdesroy виклав це зображення, яке підписав таким чином: «Бро, роби добро! Якщо не можеш піти в АТО!!! Допомагай ділом, словом, чи грошима тоді ми зламаємо Путінську машину!»

Мурал у вигляді патріотично налаштованої синиці

В парку імені Лазаряна Глоби зобразили мурал у вигляді бойової синиці жовто-блакитного кольору, яка тримає озброєння та вимагає висловитись на українській мові. До цього зображення на стіні був лише чорний квадрат, який своїм виглядом лише псував простір зони відпочинку. Малюнок виконано в патріотичних тонах: пір’я, фон та ліве крило з прапором України.

Найвідоміші патріотичні мурали, що вже давно стали візитівкою Дніпра

  • Українка з вишиванкою та намистом, що символізує осінь. Українка, одягнена в традиційний національний костюм прикрашає стіну одного з будинків по вулиці Старокозацькій. Цю роботу виконано ще в 2018 році відомим митцем, художником стріт-арту Тімо Левіним.
  • Лелека. Пташка летить над відомою пам’яткою міста та високовольтними лініями електропередачі. Малюнок виконано у патріотичних жовто-блакитних тонах на фасаді одного з будинків по вулиця 20-річчя Перемоги митцем Ігорем Матроскіним та Денісом Білим.
  • Козацька чайка з гербом України. На фасаді будинку на проспекті Мануйлівський є мурал у вигляді козацької чайки, що несеться по широким просторам річки Дніпро. Головною родзинкою малюнку є великий герб на вітрильній частині засобу пересування водним шляхом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.