Четвер, 25 Квітня, 2024

ІТ-ринок у Дніпрі: особливості розвитку в місті

Сьогодні місто Дніпро є важливим економічним, освітнім та індустріальним центром всієї України. Поруч із такими напрямками, як промисловості машинобудування, космічної інженерії та торгівлі, IT-сфера займає не менш важливу позицію у розвитку усієї країни, ставши найбільшим IT-хабом. Далі на dnepr-future.

В місті Дніпро, крім міжнародних галузей із ІТ-аутсорсінгу, знаходяться й офіси багатьох компаній та стартапів, а їхні профільні осередки задіяно навіть у міських навчальних закладах. В місті також проходить велика кількість подій, які безпосередньо пов’язані з напрямком айті. Дніпро стає новою можливістю для осередку життя інформаційних технологій.

В Дніпрі за останні роки розпочався активний розвиток в сегменті айті, що дозволило місту займати ключові позиції у формуванні IT-індустрії України. За показником розвитку інформаційних технологій, Дніпро вирівнявся із Харковом, Одесою, Києвом та Львовом, а до сьогодення громада айті тільки збільшується, кількість фахівців вже перевищила 7 тисяч осіб. Понад 170 компаній зі сфери IT вже мають власні офіси у місті, а щорічно цей показник тільки росте.

Як виглядає IT-ринок в місті Дніпро?

IT-сфера інформаційних технологій у Дніпрі взаємоподілилась на основні напрямки, які стали найпопулярнішими у місті: одними з них є сфера фінансової індустрії (світові банки), медицини, електронної комерції, енергетики, ігрової й автомобільної галузі.

Понад половини усього IT-ринку, який наявний в Дніпрі, складається із невеликих продуктових компаній та стартапів. 40% від усього персоналу цих компаній мають спеціальність за рівнем “Senior”. Враховуючи відносно невисоку, порівняно з іншими містами країни, ціну та рівень різноманіття Дніпра у технологічності, місто продовжує приваблювати до свого регіону кваліфікованих фахівців для розвитку IT-ринку.

Джерело фото: https://ucluster.org/

Головним фактором у Дніпровському айті ринку є високорівнева якість міських послуг та розробок, що присутнє завдяки довгостроковим партнерам місцевих компаній, учасники яких входять до списку “Fortune 500”. Саме через це важливою запорукою розвитку інформаційних технологій у місті було проведені міжнародні експертизи за стандартами якості ISO, такі як: 9001, 27001, 9201:2008, “Microsoft Gold Certified Partner”, “Accelerance”, “Progress Sitefinity”, а також партнери веб-сервісів “Amazon”, “Google Cloud” та сертифікований “GA-партнер”.

Освіта із дисциплінами дніпровського IT-ринку

Збільшення кількості спеціалістів IT для ринку Дніпра забезпечує тісний зв’язок між бізнесом айті та навчальними закладами міста. Так, за останні роки, університет імені Альфреда Нобеля відкрив нову спеціальність із інформаційних технологій –  “Комп’ютерні науки”. Протягом останнього десятку років компанії тісно вводять власні дисципліни – наприклад, “ІТ Dnipro Community” надав рецензію на навчальний план дисципліни із “Прикладної математики” для Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Сучасний Дніпро – це місто, яке із центру металургії та промисловості перетворюється на сучасне місто IT. Крім міського бізнесу, цьому сприяє і міська влада – так, IT-ринок Дніпра активно розвивається владою міста та Агентством із розвитку Дніпра. Інформаційні технології вже мають в місті свою частину бізнес-парку, будь-які заплановані проєкти мають у собі значні частки “IT-сектору”. Значним рухом є й проєкт “Інноваційний бізнес-парк” – на територіях парку мають будуватися офіси, будуть працювати айті хаби та зони відпочинку, будуть паркувальні місця та житлові квартали. Подальший план на розвиток IT-ринку в Дніпрі запланований.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.