Вівторок, 16 Липня, 2024

Історія житлового масиву “Північний”

Північний – віддалений житловий масив міста Дніпро, куди непросто дістатися: сюди не їздять тролейбуси, а лише маршрутки та інколи електрички. Але ви повинні хоча б один раз відвідати це унікальне місце, і в цій статті ми розповімо чому! Далі на dnepr-future.

Історія мікрорайону

Північний спочатку замислювався як район залізничників. Його розвиток розпочинався з 30-х років минулого сторіччя, і з того часу він поступово розвивався. Багато в чому це вплинуло будівництво залізничного вузла “Нижньодніпровськ-Вузол”.

Спочатку тут були лише двох-трьох поверхові будинки, але після 60-х років збудували вже й перші дев’ятиповерхівки, школи, лікарні, невеликі магазини. Одна з головних визначних пам’яток житлового масиву – храм ікони Божої Матері Іверська.

Не можна не згадати, що мікрорайон промисловий. З одного боку його оточують залізничний вузол та м’ясокомбінат, то з іншого – знаходиться промислова зона, в якій розташовані відомі підприємства – “Вторчермет” та акумуляторний завод “ІСТА”.

Пам’ятки Північного

На Північному є пам’ятки архітектури, які варто подивитися! Почнемо ми з найвідомішого місця, туди куди приїжджають на свята всі туристи – Храм ікони Божої Матері Іверська, який було відкрито у 1998 році. Побудований у візантійському стилі з красивої червоної цегли. У ньому є чимало ікон, написаних майстрами з гори Афон.

На Хрещення популярним місцем на території храму стає купіль, а у звичайні дні люди не забувають відвідати невеликий сад та фонтани. Оточує храм сосновий ліс, в якому ви зможете подихати свіжим повітрям, прогулятися, погодувати білочок, а якщо пощастить, то зустріти й зайців.

Якщо ви хочете продовжити свою прогулянку, то можете пройтись до Новобогородицької фортеці, на місці поселення Стара Самарь, що за кілька кілометрів у сусідньому селищі Шевченко.

Пам’ятник “Потяг, що дійшов до Берліна”. Символом району є пам’ятник Паровозу, який згідно з легендою, 1945 року дійшов до самого Берліну.

Наступною визначною пам’яткою є сквер на вулиці Липовій. Нову зелену зону було відкрито міською владою взимку 2019 року. Тут є головна ялинка, прикрашена новорічною ілюмінацією. Також у сквері є спортивні тренажери, цікаві лавочки та освітлення. З останнім – житловий масив мав великі проблеми кілька років тому.

Північний є спортивним мікрорайоном. Ще нещодавно на ньому були популярні дитячі футбольні клуби “ІСТА” та “Локомотив”. Головний стадіон житлового масиву – “Локомотив”, на жаль, зараз перебуває у поганому стані. А колись він був спортивним центром: у ньому було багато секцій і проводилися різні змагання. Якщо відновити стадіон та привести в добрий стан лісопосадку навколо нього, то він стане новим спортивним магнітом Дніпра та приверне увагу чималу кількість спортсменів.

Як ви переконалися, навіть у такому важкодоступному районі є що подивитись! Бажаємо вам гарного відпочинку та мирного неба над головою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.