Понеділок, 29 Квітня, 2024

Як вибрати вино у магазині

“Гарне вино змушує бачити всі речі в найприємнішому світлі”, – говорив Арістофан. Справді, цей шляхетний напій цінувався ще до нашої ери, про що свідчать знахідки старовинного виноробства на території Грузії. Якісне натуральне вино тонізує, вгамовує спрагу, гальмує процес старіння клітин і має антибактеріальні властивості. А пропустити келих червоного за вечерею чи в дружній компанії — суцільне задоволення.

На що звернути увагу перед покупкою

Вибір вина за умов величезного розмаїття стане ще завданням. Універсальної поради, як відібрати потрібну пляшку, просто не існує. Хорошим стане той напій, який доставить справжню насолоду. Щоб не викинути грошей на вітер, зверніть увагу на кілька рекомендацій перед придбанням:

  1. Місце покупки. Ви можете сміливо відправитися до найближчого супермаркету або ж відвідати інтернет-магазин. Нинішні онлайн-сервіси відкривають перед покупцями широкий вибір цікавих напоїв та вигідні ціни на вино у тетрапаках в Україні.
  2. Сорт вина. Основних видів винограду не так вже й багато. У зв’язку з цим можна виділити лише вісім поширених винних категорій: від легких і тонких до пікантних виразних. Це рислінг, піно гри, совіньйон блан, шардоне, піно нуар, зінфандель, сир, каберне совіньйон.
  3. Колір. Якщо не визначилися з уподобаннями, тоді орієнтуйтесь на перевірену пораду: біле – до риби, а червоне – до м’яса. Не варто також забувати і про рожеве вино, яке поєднується з продуктами такого ж кольору – лососем, тунцем, креветками.
  4. Країна виробник. Чудово роблять вино у Франції, Італії, Іспанії. Набирають популярності також сорти із США, Чилі, Аргентини, Нової Зеландії. При цьому українські винороби семимильними кроками творять свою індустрію. Місцеві виноградники тут багаті на історію, а виготовлення відбувається відповідно до класичних світових технологій.
  5. Вік. Молоде червоне вино характеризується терпким смаком, тому підходящим стане екземпляр із витримкою в 1–3 роки. Біле ж, навпаки, буде різкішим. Це правило не поширюється на напої із елітного сегменту.

Ще один момент — залишковий цукор у вині, який не викинув із ягід. Нульовий його зміст на контретикетці трапляється досить рідко, оскільки такий продукт складно пити. Тому в сухих винах його приблизно 4 г на літр рідини, у напівсухих – 5–18 г/л, у напівсолодких – 18–45 г/л, а у солодких – від 100 г/л.

Мета придбання

Якщо ви визначилися з метою, для якої хочете купити вино, можна вважати, що півсправи зроблено. Залишилось перейти на сайт маркету алкогольних штук MAUDAU, де ви зможете знайти те, що потрібно. Буде це ексклюзивна пляшечка з пристойним терміном витримки або тетрапак з містким об’ємом – рішення тільки за вами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.