Неділя, 21 Квітня, 2024

Як вибрати стропи для крана

У наш час стропи використовують у різноманітних галузях, будь то будівництво чи сільське господарство, але мало хто знає, що це таке і як вибрати ті, які будуть підходити саме вам. У цій статті ви дізнаєтесь про те, які види строп бувають, та як знайти відповідні.

Що таке стропи для крана: види та матеріали виготовлення

Знадобитися стропи для крана можуть будь-де, наприклад на будівництві, в господарстві, для того, щоб переміщувати вантажні блоки, дерево або інші важкі матеріали будівництва. Строп підйому вантажу — це важливе пристосування для крана, він потрібен для того, щоб без будь-яких проблем піднімати й переміщувати вантаж.

Існують декілька видів вантажопідйомних стропів, їх розрізняють за матеріалом виробництва та формами. Розглянемо види: 

  • текстиль;
  • ланцюг;
  • канат.

Тобто, це може бути як стрічка з міцного текстилю, так і не менш міцний канат або ланцюг з карабіном. Стрічка зазвичай 30 сантиметрів в ширину і має вантажопідйомність до двадцяти п’яти тонн. Довжина може бути будь-якою. Для того щоб відрізняти, скільки ваги може підняти одна стрічка, їх виробляють різнокольоровими. 

З оцинкованого сталевого троса виробляють канатні стропи. Їх називають чалками. Вони в основному мають форму петлі, але є й кільцеві, багатогілкові й одногілкові канатні стропи. Завдяки своїй формі й гнучкості вони можуть витримувати достатньо велику вагу.

Ланцюгові — найпопулярніші, вони міцні й надійні. Можуть мати форму кільця або петлі, бувають одногілкові або багатогілкові. Відрізняються від минулих тим, що мають довгостроковий період служби, піднімають вантаж будь-якого розміру. Можуть бути великого або маленького розміру, але вантажопідйомність від цього не змінюється.

Кожен з цих видів строп використовується на будівництвах для підйому різних вантажів, також вони надійні, до них зазвичай докупляють різні пристосування, наприклад змінні карабіни, канатні підтяжки та інше. Кожен з них можна використовувати при великих плюсових або мінусових температурах.

Як саме вибрати строп для крана

Вибрати строп саме той, що підходить вам не так вже й легко. Спочатку потрібно дізнатися про те, які стропи взагалі є і які в них властивості, плюси й мінуси. Ціль, з якою ви будете їх використовувати також важлива, бо вантажопідйомність у них різна. Зазвичай популярні ланцюгові або канатні стропи, бо вони мають довгостроковий період служби, велику вантажопідйомність та відмінно справляються зі своїми обов’язками. 

Найкращим варіантом також буде вибрати саме багатогілковий вид строп, тому що завдяки йому можна переносити більше матеріалів одночасно. Ну й варто враховувати сферу використання, звісно ж потрібно пам’ятати й про те, що ні в якому разі не можна перевищувати вантажопідйомність. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.