П’ятниця, 29 Березня, 2024

Як у Дніпрі позбуваються радянської спадщини?

У Дніпрі продовжують здійснювати демонтаж пам’ятних знаків доби СРСР. Цього тижня в місті позбавились вже з десяток таких пам’яток. Історики кажуть, що радянські символи – це своєрідні маяки, що притягують «руський мір» до України. Тому, судьба таких пам’ятних знаків вже вирішена, по всьому місту починають демонтаж такого роду ліпнин. Далі на dnepr-future.

На бульварі Слави багато років стояла стела із написом: «Площа Жукова», на згадку про радянського маршала. Але цікаво, що в Дніпрі площі названою на його честь ніколи не було! У міській раді повідомили, що наразі зносять ті об’єкти, які свого часу не потрапили під закон про декомунізацію.

Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва повідомила про наміри влади прибрати такого роду символи, бо повномасштабна війна в Україні – це достатня точка неповернення. Це потрібно було починати раніше, повну декомунізацію потрібно було зробити ще у 2014 році.

На вулиці Титова виконали демонтаж бетонної ліпнини з Радянською символікою. Зі стін будинків познімали серпи, молоти та червоні зірки.

На червоній цегляній стіні в центрі міста прибрано наказ Сталіна Верховному головнокомандувачу генералу армії Маршалу Маліновському. У Дніпрі таке добро стояло ще з 1960-х років біла парку Глоби. Пам’ятний знак ніяк не пов’язаний з подіями Другої світової війни та загиблими, ніяк не увічнив їх пам’ять. Саме тому конкретно Наказ не несе ніякої культурної цінності! Пам’ять у нас в місті зберігається у братських могилах наших воїнів, їх в регіоні налічується близько ста. Тому пам’ять повинна бути там, де знаходяться ті воїни, які загинули під час війни, а не просто якісь накази однієї керуючої людини.

Прибрали пам’ятник комсомольцям – постаті молодих дівчини та хлопця, які саджають дерево. Поряд з ним був допис: «Легенди розкажуть, якими ми були». Вона знаходилась поряд з Преображенським собором на Соборній площі.

Також було демонтовано стелу з написом: «1917-1967 Жовтнева площа пам’ятає революції червоні дні».

Що робитимуть з демонтованою символікою?

Всі демонтовані пам’ятники, стели та бюсти передають на спеціальний склад для зберігання, а згодом у Дніпрі планують створити музей-парк тоталітарного режиму.

За травень місяць у Дніпрі відправили у минуле вже понад десять Радянських символів, а загалом у місті з 2014 року декомунізували майже сотню елементів спадщини часів СРСР.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.