Понеділок, 24 Червня, 2024

Історія Кельнського бульвару міста Дніпра

В місті Дніпро є найкрасивіша вулиця, яка нагадує вулички Європи і має оригінальну бруківку, кам`яні лавки і ліхтарі, що створюють романтичний настрій містянам і надають вулиці європейського шарму – це Кельнський бульвар. Розташований він між проспектом Яворницького та вулицею Шевченка. Саме бульваром проходить межа Соборним та Шевченківським адміністративними районами. Ця вулиця має довжину всього 160 метрів і вважається найкоротшою вулицею міста. Далі на dnepr-future.

Історичні факти про бульвар

Бульвар існував ще з першої половини XIX сторіччя, як частинка вулиці Заводської. Історики вважають, що тут був збудований перший кам`яний будинок Катеринослава, саме таку назву мало місто в той період. У 1869 році на його місці почали зводити міську управу і вулицю перейменували на Управську. Пізніше над будинком міської управи добудували пожежну каланчу з трьох поверхів. У 1870 році збудували двоповерховий будинок напроти управи. Він зберігся і до нинішнього часу – це проспект Яворницького 49, він вважається найстарішим будинком на бульварі.

Джерело: itinery.com.ua

Старий будинок міської управи знесли в 1899 році, а на його місці в 1901 році побудували нову будівлю міської думи за проєктом Дмитра Скоробогатова, архітектора. У 1923 році вулицю було перейменовано на Виконкомівську, а вже у 2004 році частину вулиці від проспекту Яворницького до вулиці Шевченка виокремили у Катеринославський бульвар.

Дніпровська міська рада 20 грудня 2023 року прийняли рішення перейменувати Катеринославський бульвар на Кельнський, на честь Кельна – міста-побратима. Саме це німецьке місто надає велику і корисну допомогу в вигляді автобусів, пожежних автівок, комунальної техніки, генераторів, гуманітарної допомоги та інших важливих для Дніпра речей.

Пам`ятки Кельнського бульвару

Прогулюючись найгарнішою вулицею міста, можна бачити цікаві пам`ятки і оригінальні об`єкти. Деякі з них місцеві мешканці вважають легендарними, бо не можна уявити бульвар без лавок з каменю і дерев, що ростуть з них, фонтанової алеї, бруківки, кафе та ресторанів. Туристи люблять фотографуватися біля кам`яних куль, що розмістилися по обидва боки бульвару. В народі їх називають “яйця дракона”. Крім гарних фото та куштуванням смачних страв, саме тут можна зайнятися шопінгом, бо на бульварі є багато бутиків та магазинів.

Джерело: Википедия

Також на Кельнському бульварі є “Пам`ятник невідомому олігарху”. Він зроблений у вигляді чоловіка з простягнутою рукою, що сів на лавку. Є версія, що такий пам`ятник виготовили для подарунка на ювілей авторитетному мешканцю Дніпра. Місцеві жартують, якщо хтось сяде на коліна до “олігарха”, того скоро чекає весілля, а якщо потерти його сигарету, то гроші не закінчуватимуться ніколи.

Особливо вишуканим бульвар виглядає ввечері. Загадкове світло ліхтарів, музика з ресторанів та кафе приваблює дніпрян та гостей міста. Також дуже красиво тут в період новорічних свят. Кельнський бульвар – це гарне місце для фотосесій.

Дуже легко подорожуючим доїхати до красивої туристичної локації з залізничного вокзалу та автовокзалу. Для цього потрібно лише сісти в маршрутку, трамвай або таксі. Зупинка на вулиці Барикадній приведе всіх в незвичайний куточок міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.