Понеділок, 24 Червня, 2024

Чай Шоу Мей – ексклюзивний білий сорт

Про чай Шоу Мей знають небагато українців, адже це не звичний чорний Ерл Грей або Ассам. В Китаї ж це – найбільш популярний сорт білого чаю. Представники спеціалізованого магазину New Tea відповіли на питання про особливості чаю Шоу Мей.

Якщо хочеться урізноманітнити своє чайне життя і спробувати щось нове і цікаве, то Шоу Мей підходить для цього якнайкраще. Гідний представник лінійки вишуканих білих чаїв, його можна придбати в Україні, але треба докласти зусиль, щоб знайти магазин чаю в Києві, де продається оригінальний Шоу Мей.

Що означає назва «Шоу Мей»?

Назва цього сорту в перекладі з китайської мови означає «Брови Старця». Таку оригінальну назву напій отримав завдяки зовнішньому вигляду чайних листочків і бруньок – вони довгі, але не скручені в голки, як Мао Фен, а об’ємні, вкриті сріблястими, ніби сивими ворсинками.

Аналогію зі старцем можна знайти і в смаку Шоу Мей – чай виважений, глибокий, стриманий без якихось кричущих дескрипторів типу копченості, хвої або екзотичних фруктів.

Як виготовляють цей чай?

Шоу Мей вирощують лише в двох чайних провінціях Китаю – Фуцзянь та Гуансі. Врожай збирають тільки раз на рік, але сезон триває два місяці – з середини квітня до середини червня. Чай збирають виключно вручну, адже лише людина може правильно відібрати, що обривати з куща. Для створення напою підходять лише цілі верхні листочки і сріблясті бруньки, вологе листя та зрілі бордові тіпси не чіпають.

Головний принцип створення чаю «Брови Старця» – мінімальна обробка, щоб залишити листя таким, яким його створила природа. Зірвані тіпси та листя підв’ялюють і сушать в природніх умовах: кілька разів переміщують з сонця в тінь. Після трішки ферментують, окислюючи сировину лише до 5-7%.

Чим корисний білий чай?

Щадна обробка з мінімальним втручанням людини робить чай Шоу Мей чи не найкориснішим напоєм, адже в ньому зберігається висока концентрація корисних речовин:

  • природні антиоксиданти катехіни: їх в білому чаї в 10 раз більше, ніж в зеленому;
  • вітаміни групи В, С, нікотинова кислота;
  • ефірні олії;
  • мінерали;
  • амінокислоти.

Китайці вважають, що цей чай допомагає подолати три «вершини»: знизити високий цукор, високий холестерин і високий тиск. Чай має цікавий ефект: знімає напругу в тілі та м’язах і водночас тонізує роботу мозку, підвищує його працездатність. При цьому діє лагідно, ефект триває довше, ніж від випитої кави.

В чому смак Шоу Мей?

При заварюванні чаю виходить прозорий настій теплого золотаво-бурштинового кольору. Основна смакова нота – вишуканість: ковток чаю дає легкий присмак карамелі й квіткового меду.  Аромат відповідає смаку – ніжний, делікатний, чай пахне луговими травами та квітами. До цього напою не треба звикати, він подобається з першої чашки.

Де купити оригінальний білий чай?

«Брови Старця» – це один з ексклюзивних білих сортів, його не зустрінеш на полицях звичайних продуктових крамниць. Спеціалізований чайний магазин – місце, де продається Шоу Мей. Це може бути стаціонарна точка продажу чи інтернет-магазин. Перевага офлайн-магазину в тому, що на місці можна роздивитися чай, відчути його аромат, а іноді й скуштувати. На користь шопінгу на сайті – доступність на відстані та економія часу.

Як відрізнити справжній Шоу Мей з Китаю?

Шоу Мей продається в чайному магазині в Києві фасованим на вагу або пресується в точі – класичні круглі млинці вагою 350 г. Висушені листочки широкі, цілі, без пилу та уламків. Невелика кількість гілочок допускається. Листя золотисте, відтінком від світлого до темного, продовгуваті тіпси вкриті сріблястим ворсом. На упаковці оригінального чаю можна побачити китайські ієрогліфи з назвою мануфактури, що виготовила Шоу Мей, рік збору врожаю, вагу тощо.

Скільки коштує сорт Шоу Мей?

Вартість білого чаю залежить від сорту та виробника. Інтернет-магазин чаю New Tea пропонує оригінальний Шоу Мей з Фунзяні по ціні від 160 грн за 50 г. Також можна придбати цілу точу або чай в оригінальному пакуванні – всередині висушеного мандарину. Продається такий чай поштучно і коштує 150 грн.

Як правильно заварювати Шоу Мей?

Цілком логічно готувати китайський чай так, як це роблять китайці, а саме методом проливу. Для цього заварку заливають водою, підігрітою до 75-800С. На 200 мл води треба взяти 1 чайну ложку заварки. Почекати 10 секунд і злити воду. Знову наповнити чайник і настоювати 10-15 секунд. Чай готовий, можна розливати по чашкам і насолоджуватись. Але на цьому чаювання по-китайськи не закінчується: білий чай заварюють до 6-8 разів.

Спробуйте Шоу Мей і переконайтеся, що це – той самий сорт, з якого починаєш закохуватися в білі чаї.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.