Середа, 29 Травня, 2024

Будинок відомого архітектора був занесений до культурної спадщини Дніпра

Будинок за адресою вулиця Троїцька, 3Б, у якому проживав Л. А. Бродницький, був занесений до об’єктів культурної спадщини Дніпра. Більше на dnepr-future.com.ua.

Будівлю споруджено у 1890-х роках для банкіра Ізраїля Кофмана у складі його великої садиби. Архітектор Л. А. Бродницький.

У середині 1900-х років у будинку проживав Л. А. Бродницький, відомий місцевий архітектор і громадський діяч кінця ХІХ – початку XX ст.

Бродницький Леонід Альбертович (1864, Катеринослав – 10.1907, Катеринослав), один з визначних архітекторів, що працювали у м. Катеринославі у 1890 – 1900-ті роки, громадський діяч. Один з перших професійних архітекторів, що народився у місті Катеринославі. Перший відомий, в історії міста, професійний архітектор у другому поколінні.

Леонід вирішив піти стопами свого батька, архітектора Альберта Бродницького. Син архітектора закінчив Катеринославське реальне училище у 1881 році та Інститут цивільних інженерів у Санкт-Петербурзі у 1886 році.

Серед відомих проєктів Л.А. Бродницького можна зазначити:

  • першу будівлю церкви св. Миколая на Верхній колонії Дніпровського заводу у с. Кам’янське (1894, м. Кам’янське, перебудовано і розширено);
  • корпус Аудиторії народних читань (1895 – 1896, спільно з С.-А.Ю. Харманським, вул. Половицька, 5);
  • корпус прибуткового будинку на садибі Кофмана (1895, Троїцька, 3Б);
  • коригування і прив’язка до місцевості конкурсного проєкту нового корпусу Катеринославської губернської земської управи (1899 – 1902, Крутогірний узвіз, 21);
  • будинок Д. І. Яворницького (1904 – 1905, площа Шевченка, 5);
  • навчальний корпус єпархіальної Миколаївської церковно-вчительської школи (1906 – 1907, провулок Ф. Макаревського, 1).

Окрім цього Л. А. Бродницьким виконано багато інженерних і технічних робіт по місту і губернії. У 1906 – 1907 роках, спільно з цивільним інженером Григорієм Іллічем Туровцом він займався розробкою проєктів церков і прицерковних будівель та споруд, але відомостей про ці спільні проєкти не виявлено.

Л. А. Бродницький брав активну участь у діяльності Катеринославської комісії народних читань, готував публічні лекції, безкоштовно виконав проєкт і здійснював технічний нагляд за будівництвом корпусу Аудиторії. У 1896 році він став одним з засновників Катеринославської групи членів Товариства цивільних інженерів.

Відомо декілька адрес проживання Л. А. Бродницького, але лише будинок по вулиці Троїцькій, 3Б зберігся до сьогодні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.