Понеділок, 27 Травня, 2024

Знесення готелю “Парус” буде у вигляді грандіозного шоу на всю країну

Найближчим часом знесуть найбільш впізнаване будівництво міста Дніпро – готель «Парус», фасад якого прикрашає величезний тризуб. Сьогодні вже відомо про те, коли і як це зроблять dnepr-future.

Мер міста Борис Філатов розповів журналістам 34 канали про те, що точну дату зносу готелю «Парус» він не може сказати, але до середини літа 2022 це відбудеться точно. На даний момент відпрацьовується схема вибуху цієї недобудови, потрібно з високою точністю розрахувати спрямованість хвилі вибуху будівлі. Необхідно зробити все з високою точністю і відповідальністю, щоб «Парус» склався таким чином після вибуху, щоб уламки скла та інших будматеріалів не зачепили транспорт, що стоїть поруч, а найголовніше, щоб ніхто з людей не постраждав.

Мер міста Борис Філатов заявив в інтерв’ю для програми Грані на 34 телевізійному каналі:

“Це буде грандіозне шоу на всю Україну!”

Перед тим, як підірвати конструкцію недобудованого готелю, нанесений символ елементу українського національного герба буде зафарбовано.

Деякі городяни просять відреставрувати та залишити найвідомішу будівлю Дніпра, але це неможливо зробити з трьох вагомих причин. Мер міста вважає, що «Парус» – символ жахливого радянського довгобуду. Також існує величезна ймовірність сповзання готелю до річки Дніпро, що спричинить людські жертви. Кімнати всередині приміщення «Парус» побудовані таким чином, що їх неможливо реконструювати під офісне або житлове приміщення. Таким чином, реставрувати його абсолютно немає сенсу. І залишати не можна, тому що зараз це більше притулок для людей, які ведуть асоціальний спосіб життя та місце для вчинення суїцидальних вчинків.

Що буде на місці недобудованої будівлі?

Наразі мер міста Борис Філатов ще не може точно відповісти на це питання! Єдине, у чому запевнив – це не буде черговий ТРЦ чи паркувальний комплекс. Швидше за все, тут з’явиться якесь містечко в місці, де буде все необхідне для мешканців міста. Після знесення будівлі проведеться конкурс проектів на будівництво. На даний момент вже було запропоновано варіанти: музейний комплекс, бібліотека або офісний центр. Також на черговій архітектурно-містобудівній раді представляли увазі проект свого роду “Пізанської вежі” та “Нового вітрила”.

Чому прискорилося питання вирішення долі недобудови?

Внаслідок десятків років судових позовів і засідань, що тривали, лише на початку лютого 2022 року Верховний суд України повернув будівлю «Парус» з приватних рук у власність територіальної громади міста. Одразу після ухвалення цього рішення мер міста опублікував радісну новину про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, зазначивши, що в найближчому майбутньому місто позбавиться від півстолітнього символу занепаду і застою.

У зв’язку з рішенням про знесення зараз вирішується доля трьох собак, які охороняли «Парус». Місцеві волонтери намагаються допомогти влаштувати тварин у добрі добрі руки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.