Субота, 27 Липня, 2024

Відкриття ЛГБТ-наукової фантастики в Україні: історія боротьби за оригінальність «На Марс»

Читачі Дніпра мали змогу відвідати чергову презентацію науково-фантастичного ЛГБТ-роману «На Марс», написаного Райаном Рінером. Новини Дніпра повідомили, що містяни мають знати правду, а саме про існування підробленої версії від Максімова, російського автора, який привласнив собі назву.

Річ у тому, що попри зміни та розвиток сучасного світу, все ж питання боротьби з гомофобією та за права представників ЛГБТ-спільноти не втрачає актуальності. У романі Райана Рінера «На Марс» чітко відслідковується ця боротьба, транслюється вплив ЛГБТ-персонажів на суспільство. Якщо ж говорити про російського автора, то він просто скопіював назву для своєї книги. Загалом, це набуло розголосу у Дніпрі.

У чому унікальність книги?

Можна виділити декілька причин унікальності роману.

  1. Це перша ЛГБТ-наукова фантастика в Україні.
  2. У романі описано детально колонізацію Марса, а головний герой є квір-персонажем. За сюжетом його історія тісно переплітається з науково-фантастичними елементами.
  3. Роман Райана Рінера «На Марс» зацікавить однаково як шанувальників квір-літератури, так і любителів космічної наукової фантастики.

Російська підробка

Відомо, що російський блогер скопіював назву оригіналу роману Райана Рінера, до того ж використав ідею освоєння Марса вже у своїй роботі. Українське видавництво «Форс» на превеликий жаль підтримало цю практику, адже видало саме підроблену версію, до того ж інвестувало у переклад.

Такий вчинок змушує задуматися над питанням поваги до авторських прав та діючих моральних норм у видавничій індустрії. Висновком із цієї неприємної історії є те, що вкрай важливо підтримувати автентичні твори та їх авторів. Вони відображають реальність, мають сміливість не мовчати, а говорити на дійсно важливі теми. Тож, Райан Рінер написав роман «На Марс», який став не просто книгою, а відображенням боротьби за різноманітність та права у сучасному світі.

Хочу оригінал!

Для підтримка автора роману, а не копії, варто відвідати презентації «На Марс» у Дніпрі та Києві, а також слідкувати за інформацією стосовно найближчих заходів. У кожного українця є можливість отримати оригінальний досвід читання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.