Середа, 29 Травня, 2024

В Дніпрі на місці старовинної синагоги з’явилась пам’ятна табличка

Нещодавно пам’ятна табличка була встановлена на фасаді будинку, що знаходиться на вулиці Менахема-Мендла Шнеєрсона. Вчора її відкрили і показали до уваги табличку. Ідеєю її відкриття стало те, що колись на цьому місці була синагога. Єврейські об’єднані громади України запропонували ще встановити декілька пам’яток на фасадах будинків, що стосувались історії єврейського населення у місті Катеринослав (зараз Дніпро). Далі на dnepr-future.

Будинок № 12 по вулиці Менахема-Мендла Шнеєрсона вчора став особливим місцем. До цього єврейські школярі разом зі своїми вчителями приходили до старого будинку кожної весни, щоб почитати благословення розквітаючим деревам. Вчора на фасаді цього будинку з’явилась пам’ятна табличка синагоги «Гар га-Неґев».

Вона існувала у будинку більше одного століття тому, але за радянських часів у будівлі поселили містян, що жили тут. Представництво євреїв України в Дніпрі наголосили на важливості пам’ятати перше призначення цієї будівлі. Вони хочуть інформувати населення про великий вклад єврейської громади України у розвиток міст та селищ країни. Коли вони встановлюють пам’ятну табличку, вони вже привертають увагу містян та держави до цього.

Такі пам’ятки вже з’явились на кількох фасадах будинків Дніпра. Так, вони встановлені вулицею Філософська: будинок 62, де раніше була єврейська лікарня для бідного населення, будинок 50, де була єврейська школа для дітей із бідних родин. Таким чином, громада євреїв зводила багато шкіл, лікарень та благодійних притулків.

Нагадаємо, що у 2019 році була надрукована книга «Синагоги Катеринослава». Прочитавши її, ви зможете знайти об’єкти, які раніше були збудовані єврейською громадою. Загалом пам’яток встановлено вже три. Нова табличка для синагоги «Гар га-Неґев» четверта. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.