Субота, 20 Квітня, 2024

Старовинний “Будинок з гномами” виставили на продаж

Частину унікального будинку з гномами, який знаходиться за адресою вулиця Гончара, 4, виставили на аукціон. За рішенням міськради приватизації належить частина будівлі, а саме приміщення площею 36,6 кв., пише dnepr-future.com.ua.

“Дім з гномами” одна з найстаріших будівель у Дніпрі, збудована ще наприкінці 19 століття. Будівля виконувала функцію прибуткового будинку. Власник, купець Борис Штейн, здавав у ньому квартири та приміщення під магазини.

Будинок вважається унікальною пам’яткою архітектури міста. Елементи на фасаді зроблені з катеринославської цеглини – пластичного матеріалу, з якого можна було зробити будь-які фігури.

Назва будинку дали через фігурки пари гномів, які підтримують колони. Раніше у них у руках були кирка та молоток – атрибути масонів. Пізніше інструменти зникли. Через це навколо будинку ходить безліч легенд та таємниць. За однією з версій, власник Штейн був пов’язаний з масонами та надавав їм будинок у якості таємного проходу.

У 2019 році у будівлі стали з’являтися тріщини через неправильну реставрацію, а у 2021 сильні зливи зруйнували частину фасаду.

Наразі приміщення в будинку орендують магазини та офіси. Незабаром одне із приміщень буде приватизоване.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.