Середа, 1 Травня, 2024

Як вибрати зволожувач, який нормалізує мікроклімат у будинку

Вологість повітря у квартирах, особливо у зимовий період, далека від норми 40–60%. Воду з повітря «крадуть» радіатори опалення та оргтехніка. Іноді показники вологості падають до критичної позначки – 20%. Раніше цю проблему вирішували дідівським методом – розвішуванням мокрим простирадлом. Але краще купити прилад, який допоможе створити здоровий мікроклімат. Йдеться про зволожувач повітря.

Чому повітря потрібно зволожувати

Надмірна сухість домашньої атмосфери шкідлива з кількох причин:

  • пересихають слизові в носі та горлі, легені гірше працюють, стає важче дихати;
  • виникають головні болі, погіршуються сон та самопочуття;
  • шкіра стає сухою, починає лущитися;
  • електризується волосся;
  • пил та алергени активно циркулюють у приміщенні, розвиваються шкідливі мікроорганізми;
  • псуються, розтріскуються паркет та дерев’яні меблі.

Нормалізація вологості повітря допомагає вирішити ці проблеми. Зволожувач перетворює воду на пару і поширює дрібні краплі. Так створюється комфортабельний мікроклімат.

Який прилад найбільш ефективний та безпечний

Є три типи зволожувачів:

  • Ультразвукові – поширюють дрібнодисперсні краплі. Безшумні, економічні, але вимогливі до якості води.
  • Парові – нагрівають та випаровують воду. Висока температура знищує мікроорганізми, при випаровуванні не виділяються домішки.
  • Холодні – вода надходить у картриджі, сухе повітря проганяється через них за допомогою вентилятора. Чи не перезволожують атмосферу. Потрібна регулярна заміна фільтрів.

При виборі пристрою орієнтуйтеся на характеристики. Добре справляються зі своєю роллю парові зволожувачі, принцип роботи схожий на киплячий чайник. Вони піднімають температуру у приміщенні та булькають, також споживають багато електроенергії. Традиційні зволожувачі холодної пари менш продуктивні і при цьому галасливі. Переваги – помірна вологість та невисока вартість.

Найефективнішими вважають ультразвукові зволожувачі. Однак у їхньому використанні є нюанси. Разом із дрібнодисперсними краплями можуть поширюватися патогенні мікроорганізми. Пристрій потрібно ставити якомога вище, щоб пара встигала розсіюватися, а не осідала на підлозі.

Як вибрати ефективний зволожувач

Важливий не тільки тип пристрою, а й об’єм приміщення, що обслуговується. Виробники вказують, яку площа розрахована певна модель. Тому для кімнати на 20 та 60 кв. м. вибирають різні прилади відповідної продуктивності. Для малометражки знадобиться резервуар об’ємом 4-5 л, для кімнати площею 30 м – 6-7 л. Враховуйте висоту стель та температуру в приміщенні.

Якщо уві сні ви не відчуваєте сухість у носі та роті, стан шкіри покращився, вам стало легше дихати, отже, зволожувач справляється зі своїм завданням. Правильно обраний прилад допоможе покращити самопочуття.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.