Понеділок, 24 Червня, 2024

Як розшифрувати рік випуску акумулятора Exide

Акумулятори цієї марки мають попит за рахунок доступної вартості і непоганих характеристик. Батарея здатна пропрацювати до 5 років при правильному користуванні і практично не створює проблем у процесі експлуатації. Але при покупці слід звертати увагу на дату випуску.

Як і де маркують батареї Exide

Купівля АКБ європейського виробництва стала справжнім випробуванням водіїв. При відмінній якості продукції вони трохи збожеволіли на захисті оригінальності, тому акумулятори EXIDE швидше виглядають як ребус, а не інструкція з корисною інформацією.

До 2019 року їхнє маркування складалося з 9 знаків і розміщувалося на кришці корпусу або збоку. Її можна знайти в максимально віддаленому від клем кутку, це гравіювання на пластику. Таким чином, дані захищають від стирання. Іноді їх додатково дублюють на спеціальній наклейці, де знаки яскравіші та чіткіші.

Потім виробник змінив дизайн батарей, але місце розташування залишилося незмінним. Зникли круглі наклейки. А 2020 року підхід кардинально змінили, тепер гравіювання наносять і на кришці, і на торці корпусу. Змінилася структура коду, він може складатися із 7 або 8 цифр. Це дещо ускладнює розшифровку, хоча таблиці у вільному доступі.

Як розшифровувати маркування

Стандартне дев’ятизначне гравіювання містить 9 знаків і виглядає таким чином: J2055A587. Позначення розшифровується так:

  • J – Лінія виробництва на заводі;
  • 2 – зміна, під час якої було випущено акумулятор;
  • 055 – день року, коли роботу над пристроєм було завершено;
  • А – 2020 рік, можуть бути інші літери і відповідно року;
  • 587 – порядковий номер батареї на зміні.

У деяких випадках дев’ятизначне маркування залишили і після 2020 року, це залежить від конкретного заводу. Букви року стартують від 2020 і далі за наростаючою: В – 2021, С – 2022 і т. д.

  • 9 – остання цифра року, як 2019;
  • J — означає місяць, у разі десятий, жовтень.

Інші дані відносяться до внутрішньої інформації виробника. Восьмизначне позначення складається з груп по 5 та 3 символів. Дата виготовлення зашифрована в останній групі, де перше число означає останню цифру року, а дві інші — місяць. Його потрібно розшифровувати теж за таблицею, щомісяця надали своє позначення. Семизначний використовують для АКБ азіатського типу три останні символи за принципом шифру з дев’яти знаків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.