Вівторок, 18 Червня, 2024

Розмір та вага волейбольного м’яча: як вони впливають на гру?

Волейбол – це популярний динамічний вид спорту, який потребує навичок та точності. Для ефективної гри, необхідно, щоб м’яч волейбольний мав строго певні розміри та вагу.

Детально про розмір та вагу волейбольного м’яча

В офіційних змаганнях та професійних іграх використовується стандартний розмір м’яча Volleyball size 5. Його коло становить 65-67 см, а вага – 260-280 г. Такі суворі стандарти розроблені для того, щоб у всіх гравців і команд були рівні умови. Це забезпечує справедливість змагань та кращий контроль м’яча під час гри.

Стандартний 5-розмір волейбольного м’яча ідеально підходить для більшості дорослих гравців. Але в асортименті спортивних магазинів та на OLX є м’ячі та інших розмірів, призначені для молоді та дітей. Справа в тому, що стандартний розмір для молодих гравців може бути надто важким та великим.

Для різних вікових категорій можуть також використовуватись:

  • розмір 3;
  • розмір 4.

М’яч для волейболу у розмірі 3 призначається для дітей віком до 8 років. Його коло – 58-60 см, а вага – 210-230 р. Розмір 4 використовується для дітей віком 8-12 років. Він важить 230-250 г і має коло 62-64 см. Якщо у волейбол грають діти, то важливо правильно вибрати м’яч. Тяжкий інвентар менш маневрений, і його буде складно відбити, що вплине як на гру, так і може травмувати самих гравців.

Також на вибір м’яча впливає стать гравців. Наприклад, спорттовари, призначені для жінок, будуть меншими та легшими. Стандартні чоловічі моделі, призначені для висококласних та професійних гравців, мають коло 68-70 см та вагу 260-280 р. Жіночі волейбольні м’ячі мають коло 65-67 см та вагу 260-280 г. Завдяки меншій довжині обведення жінки можуть комфортніше контролювати м’яч та виконувати технічні прийоми.

Моделі для пляжного волейболу за розміром злегка перевищують звичайні, їхнє коло становить 66-68 см. Також відзнаками будуть яскравіше забарвлення, яке дозволяє м’ячу виділятися на тлі піску і неба, і водостійкість. М’ячі для пляжного волейболу часто покривають мікрофіброю, щоб аксесуар не деформувався від перепадів температур, прямого сонячного світла та підвищеної вологості.

Як розмір та вага волейбольного м’яча впливають на гру?

Параметри волейбольних м’ячів значно впливають ігровий процес. Більш легкі моделі рухаються швидше, це призводить до інтенсивного розіграшу на початку подачі. Але при цьому слід врахувати, що якщо гра проводиться на свіжому повітрі, то легші моделі будуть сильніше схильні до впливу вітру. Це ускладнює контроль м’яча і може спричинити помилки.

Тяжкі волейбольні м’ячі уповільнюють ігровий процес, але при цьому їх легше контролювати, і вони забезпечують точніші паси. Для гри на відкритих майданчиках краще вибирати важкі моделі з шкіряним покриттям.

Міжнародна федерація волейболу ретельно тестує всі м’ячі для офіційних ігор за розміром (коло), вагою, а також реакції на відскок при різних температурах.

Розмір і вага волейбольного м’яча – дуже важливі параметри, які впливають на чесність та ефективність як аматорської, так і професійної гри.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.