Четвер, 25 Квітня, 2024

З Катеринослава до Новомосковська в 1910 році планувалося запустити трамвай

Мало кому зараз відомо з нинішніх жителів міста Дніпро, що ще 1910 року планувалося побудувати трамвайну лінію, яка з’єднувала б тоді ще місто Катеринослав (стару назву міста Дніпро) з Новомосковськом. Нереалізований проект бельгійцями припускав вирішення питання транспортної розв’язки міста на Дніпропетровщині, розташованого переважно на правому березі річки Самари з обласним центром, пише dnepr-future.com.ua.

Так, історик Ігор Лисенко на сторінці «Рідна Новостепанівка (Цікавінки з історії нашого краю)» у Фейсбуці опублікував інформацію про це. Виявляється, у квітні 1910 року в селі Мануйлівка Новомосковського повіту сільською старшиною було організовано збори, на які прийшли вся сільська громада біля будівлі волосного правління. На зборах обговорювали два важливі питання: питання будівництва ще двох шкіл у місті та будівництва трамвайної лінії через Мануйлівку з Катеринослава до Новомосковська. Для обговорення питання будівництва трамвайної лінії до городян на збори приїхав представник Акціонерного товариства бельгійців, який запитував місцевих жителів: «Чи не будуть вони проти будівництва на їхній землі трамвайних колій?»

Після тривалих обговорень і умовлянь селяни таки погодилися на будівництво, але за умови, що дорога, на якій будуть прокладені трамвайні колії, має бути вимощена камінням. Крім цього, місцеві жителі висунули додаткові умови для дозволу на будівництво: бельгійці повинні будуть видати громаді 4500 рублів для будівництва нової будівлі волосного правління.

Реалізувати цей проект так і не вдалося. Причина цього – Перша світова війна та революційні війни. Хоча, у 1912 році Катеринославські Губернські Земські збори розглянули та затвердили рішення. Витяг з документа зборів:

Бельгійський підданий М.А. Адап та присяжний повірений Є.І. Гальперін порушили клопотання про проведення з Катеринослава через Нижньодніпровськ до Новомосковська електричного трамваю.

Губернські земські збори прийняли ухвалу:

  1.  Визнати проведення електричного трамвая з Катеринослава через Нижньодніпровськ до Новомосковська таким, що відповідає потребам населення Новомосковського повіту
  2.  Висловити побажання, щоб лінія електричного трамваю доходила до Новомосковська».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.