Понеділок, 27 Травня, 2024

Розвиток ІТ-сфери у Дніпрі

Дніпро – один із лідерів ІТ-галузі в Україні. Як розвивається ця сфера в нашому місті і що їй не вистачає – дізнаєтесь у матеріалі на dnepr-future.

Розвиток

Наше місто є промисловим центром, у ВНЗ якого вивчають величезну кількість технічних спеціальностей, що є причиною появи більшої кількості не лише інженерних, а й ІТ-спеціальностей. Різні підприємства з розвитком дедалі більше впроваджували різноманітні комп’ютерні технології. Це дозволило Дніпру входити до п’ятірки лідерів у розвитку ІТ-сфери в Україні, разом із Києвом, Львовом, Харковом та Одесою. У нашій країні сфера ІТ-технологій розташовується на третьому місці після металургії та агросектору.

У нашому місті перебувають понад 170 ІТ-компаній, а працюють в них близько 10000 осіб (частина з них фрілансери). За прогнозами розвитку, дніпровських фахівців буде дедалі більше і до 2025 року їхня кількість має збільшитися вдвічі.

Головними напрямками, в яких працюють айтішники Дніпра, є: розробка комп’ютерних ігор, фінансова сфера, електронні біржі, медична сфера, автомобільна галузь.

Де можна навчитися ІТ-сфері?

Програмістів у Дніпрі навчають за спеціальностями:

  • Комп’ютерні науки
  • Інженерія програмного забезпечення
  • Комп’ютерна інженерія
  • Інформаційні системи та технології
  • Кібербезпека

Навчають усім комп’ютерним спеціальностям багато університетів та коледжів нашого міста. Не варто забувати і про спеціалізовані курси, підготовка на яких може бути набагато ефективнішою, ніж 4 роки навчання у вищих навчальних закладах.

Чому їдуть ІТ-фахівці з нашого міста?

Найголовнішою проблемою у розвитку ІТ області є кадровий голод. Дніпро посідає 4 місце в Україні за кількістю ІТ-працівників. У нашому місті 57% компаній є сервісними, 25% – стартапні. Слід зазначити, що 40% працівників – це програміст високого класу, їх називають “senior”.

Понад 40% фахівців залишають Дніпро. Більшість з них переїжджає вчиться до столиці – Києва (згідно з даними на момент січня 2022 року). Але не треба забувати й про те, що до нашого міста емігрують розробники з різних регіонів, такі як Запоріжжя, Кропивницький та з тимчасово окупованих територій нашої країни.

Причини криються у не зовсім безпечному розташуванні та відсутності хорошої інфраструктури міста, що заважає при роботі із замовниками. У Дніпрі місцями погані дороги, проблеми із доглянутістю та чистотою, а до початку повномасштабної війни не було сучасного аеропорту.

Як покращити ІТ-сферу Дніпра?

У 2018 році департамент економіки та фінансів Дніпровської міськради виділив понад 1 млн грн на розвиток програми “легкий старт”. Відповідно до програми передбачалося пільгове кредитування малого бізнесу, що мало допомогти невеликим ІТ-підприємствам.

Місту слід створити сприяння бізнесу, завдяки якому стартапи розвиватимуться через підтримку менторів та хороший бізнес-план. Також у стартапах має бути експертна підтримка, професійна тусовка з бізнесменів та коворкінги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.